| CRC98 a întrebat:

Windows Defender ma poate scapa de virusi, eu oricum nu descarc mai deloc uneori! FUNDA

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Nu te scapa nici un antivirus daca dai ->install->next->next...cu ochii inchisi! Cel mai bun antivirus esti TU utilizatorul care stai in fata computerului si apoi vin software-urile antivirus! Una peste alta Windows Defender seamănă cu Microsoft Security Essentials și utilizează aceleași definiții de viruși, deci in principiu te protejeaza. E mai bun decat nimic!

| supermdmario a răspuns:

Uite aici un videotutorial cu unul dintre cele mai bune programe de dezinfectare.si este gratis.http://contactit.blogspot.it/......tului.html defender nu numai ca nu te scapa de virusi, nici macar nu stie ce sunt aceia.(sa ma iertati, dar asta e parerea mea).

| xBro a răspuns:

De virusi te scapa doar 2 programe :

1. Nod 32 [ Anti - Virus ] - http://www.eset.ro/antivirus/free-download.php

2.Anti - Malware = http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_pro/

BAFTA! :-h

| endeavour a răspuns:

Norton e cel mai bun oricum degeaba ai antivirus daca nu ii setat corespunzator. Parerea mea..activeaza autostergerea la orice antivirus, nu sa il bage in carantina, ci sa il stearga si bineinteles sa ai un antivirus licentiat.

| KaraNirwan a răspuns:

Recomand ca suita de securitate Comodo Internet Security, iar pentru o devirusare mai "adanca" poti folosi SUPERAntiSpyware. Acesta din urma va gasi in calculatorul tau o multime de virusi pe care un antivirus obisnuit nu-i vede. Trebuie totusi sa ai grija pe ce dai click cand navighezi pe internet, link-urile suspicioase pot contine virusi, si multe alte programe rau intentionate.
Am uitat sa precizez, daca hotarasti sa folosesti SUPERAntiSpyware, este indicat sa il dezinstalezi dupa folosire, si sa il instalezi cand mai ai nevoie. In rest lasa antivirusul folosit de tine sa isi faca treaba, pentru ca nu cumva antivirusul tau si SUPERAntiSpyware sa intre in "conflicte".