| LDCCristi a întrebat:

Windows XP a murit...
Windows 7 daca il bag merge super dar nu prea merg jocurile...
M-am bagat pe Linux Mint si vad ca e foarte usor... Deci pentru un incepator ca mine m-am adaptat foarte repede.Il stiu mai bine ca windowsu laughing. Jocurile merg mai bine decat XP-ul laughing (merg jocurile din windows cu un program Wine). Ce sfat imi dati? Sa raman cu el? Tin sa zic ca imi place mult si e mai prietenos decat Windowsu. E ca un android (pentru cei care nu stiu) plus ca are si un Magazin Play laughing (Administrator Software).
Deci raman?

Răspuns Câştigător
| Antohi_Alexandru_1995 a răspuns:

MAI bine ramii cu el ca e mai bun.

4 răspunsuri:
| NevastuicAaA a răspuns:

Nu stiu unde ai intalnit tu probleme pe win7 referitor la jocuri...din cate stiu aprox. toate jocurile au suport pe win7(64 bit).
Nu te lasa pacalit de aspec. Incearca win 8.1, posibil sa ti se para "mai prietenos" decat 7 plus ca ai si un "magazin play" daca tot zici ca te impresioneaza.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Wine e doar un emulator nu o sa iti mearga nici un joc mai serios pe el.

Nu inteleg de ce ne intrebi pe noi? Ca doar tu il folosesti.

| SasNetRomania a răspuns:

Daca nu te joci DAA ramai pe Linux e de 10 ori mai bun si mai protejat ca o prostie de windows.
Daca doresti sa te joci trebuie sa ai si un pc serios ca sa duca acele jocuri plus un windows. Recomand 8.1 sau 10. Nici decum 7 deja e depasit e de aproape 8 ani... sa fim seriosi.

| DryIce a răspuns:

Windows 7 e special pentru jocuri. Linux nu e deloc nici nu merg pe el, e o premiera ca tie iti merg, poate sunt jocuri speciale pentru linux. Windows 8 sau 10 au compatibility cu windows 7 sa mearga jocurile. Cele noi nu merg pe xp doar pe 7, sau totusi pe xp daca are sp2 macar. NU stiu ce sa zic.