| anonim_4396 a întrebat:

FUNDA! La moment am un disc licentiat cu linux mint 8 "Helena". Vreau sa-mi pun windows 7 dar nu pot deschide setup-ul de la windows 7 stiu ca el se deschide prin wine dar software center nu lucreaza.De pe internet sa descarc programa tot nu vrea.Am avut ubuntu 11.10 dar acolo mergea software center ca pe roate. Vreau sa-mi pun windows deoarece nu pot vorbi pe skype. CE POT FACE?

Răspuns Câştigător
| Supps a răspuns:

Setezi in BIOS la First Boot Device sa fie CD-ROM-ul, bagi CD-ul cu Win 7 pe el in cd-drive, rebootezi PC-ul si instalezi windows-ul. Daca nu stii cum se face asta si nu vrei sa risti sa faci tu vreo prostie, atunci cheama pe cineva care se pricepe. Nu iti pot descrie aici pasii pentru ca difera de la PC la PC si in functie de dorintele utilizatorului.