| Ionut659 a întrebat:

TPU mi-aș lua ps4 dar nu știu sigur dacă vor merge următoarele jocuri noi 2020-2021 și mai bine aș aștepta să apară ps5 dar dacă va costa 3000 lei+ nu cred că l-aș lua, adică e doar o consolă și nu merită atîția bani pe ea. Ce ziceți?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Vor merge jocurile din viitorii 2-3 ani și pe ps4, mai ales pe ps4 pro...
(in măsura în care vor mai apărea jocuri pentru ps4... Unele studiouri vor scoate doar pentru ps5, sa te forțeze sa cumperi consola noua).
Dar eu as aștepta pana în toamna, sa vad exact cât va costa noua, și ce reducere va avea atunci (după lansarea ps5) ps4.

4 răspunsuri:
| SebySmekSmeks0 a răspuns:

Faza e ca si eu am aceeasi problema ca tn...Nush,eu totusi cred ca o sa iau un ps4+ si aia e

| SebySmekSmeks0 a răspuns:

Faza e ca si eu am aceeasi problema ca tn...Nush,eu totusi cred ca o sa iau un ps4pro si aia e

| Alverto a răspuns:

laughing normal că v-or merge, chiar și peste 3-5 ani, toate jocurile care scrie pe ele *pentru ps4* sunt bune pentru ps4

| AlexMh a răspuns:

Daca apare PS5 asta nu inseamna ca nu vor mai iesi jocuri pentru PS4. Sfatul meu ar fi sa iti iei PS5 si le vei putea juca si pe cele de PS4 pe care le ai deja. 3000 de lei pentru o consola care o s-o tii cel putin 5 ani de zile lejer, daca nu mai mult, mi se pare o suma rezonabila. Cu banii astia de abia iti faci un PC de gaming entry level, dar pe PS5 o sa le joci in detalii maxime si o sa ai 60 fps constant.