| Loewee a întrebat:

Youtube-ul vietii...
Inainte cand dadeai click pe un clip de pe ytube daca puneai pauza se incarca tot video-ul si apoi cand dadeai play te uitai linistit la el. Acum nu stiu cum si de ce cand dai click pe un clip se incarca cu aprox. 30% de la locul unde ai pus pauza...Iar cand dai play si trec cateva secunde incepe iar sa se incarce video-ul concomitent cu bulinuta aia unde iti arata la ce secunda te afli...O PROSTIE.
Exista vreo setare care sa incarce tot video-ul cand pui pauza nu doar cand ai dat Play?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, inainte videoclipurile de pe youtube erau in formate mici, deci marimea lor de pe server era mica. De aia se inarca asa repede. Acum, de cand lumea este in "HD", un videoclip in format HD, gen 1080p sau chiar si 720p, logic ca sa vor incarca mai greu. Mai ales daca videoclipurile depasesc 5 min. Totusi, la ce calculatoare sunt azi, nu ar trebui sa ai belele. Ar fi bine totusi sa vezi daca :
1) netul tau are viteza mare (in sensul ca pe stick sau wifi ai o viteza reativ mai mica). Poti da un test pe : speedtest.net.
2) Placa ta video iti suporta redarea in timp real a videoclipurilor in fomate HD, cand esti in "full screen". O placa ca are directx10m ar trebui sa se descurce binisor, dar nu inseamna ca si perfect. Sper sa te fi lamurit macar cat de cat.