| Andreeeeeeei27 a întrebat:

Z`sall... cum imi pot schimba ip-ul repede si usor? big grin

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Instalează-ţi un program de tunnelling.
De exemplu Your Freedom.
Nu numai că-ţi schimbă IP-ul dar sare şi peste firewall-urile impuse de ISP.
E foarte util în căminele studenţeşti unde torrenţii sunt banaţi. Totuşi, cred că e util şi pentru ce-ţi trebuie ţie.

6 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Wifi nu vorbi aiureahappy
Adevarat ipp`u se schimba dar eu tot te recunosc si orce site te recunoaste foarte usorhappy
Well sa explic nu?
Ok deci tu ai ipp`u asta 86. 122. 217. 213 ok da? deconectezi netul si il reconectezi tu vei avea un ipp ceva in genu asta 86. 12x. xxx. xxx si nimeni nu mai poate avea asa ceva cel putin asta din cate cunostinte am despre ipp nu prea m-am ocupat cu ipp doar cu floodurile (asta e o alta poveste)

Iar bloo spun si la ce iti trebuie
Acoperire? faci hackereala? de cine vrei sa te ascunzi?
De politie? nai sa vezi te rupe te gaseste in gaura de sarpe'
Vrei sa dai voturi ilegale la jocuri pe browser? fii serios toate voturile fara ipp sau facute din proxy se anuleazawinking asta zice si la regulament
Orcum priveste partea buna la cs poti juca daca ala care e admin mod/owner nu stie sa dea ban pe clasa de ipp
poti juca non stop iti da ban deconectezi netu iar intri si etc!
-.- asta vorbesc din experienta lolrolling on the floor
P. S e vorba de netu rds!

| Oxandero a răspuns:

Salut! Depinde daca ai ip static sau dinamic. De ex, daca ai internet de la RDS e suficinet sa inchizi conexiunea activa si apoi sa o repornesti si DHCP-ul iti aloca autmat alt ip) Daca vrei sa vezi ce ip ai dai Start>Run> tastezi cmd si enter. Ti se deschide o fereatsra si dai comanda ipconfig/all. Asta pentru windows xp si alte verisuni de windows.
Sper ca iti foloseste!

| Graffex0 a răspuns:

Incearca cu hotspot shiled nu cont ce conexiune ai

| flippa a răspuns:

Nu am verificat daca merge dar poti incerca. instructiuni aici:
http://whatismyipaddress.com/change-ip

| Ionut_Daniel_1999_by5f a răspuns:

Te caci in e;