| nicoleee30 a întrebat:

Zilele astea am apasat, din curiozitate recunosc, pe facebook, la un link ce era postat pe peretele (wall) unui prieten. Era un titlu gen 'Miley Cyrus sextape' sau ceva de genu straight face... Stiu ca este un link fals, dar se pare ca am primit acel virus si acum mi-o aparut ca am distribuit eu link-ul si chiar mi-a etichetat si niste prieteni :O. L-am sters de 2 sau 3 ori si aparea din nou la diferite intervale de timp sad. Nu stiu ce sa ma fac! E foarte rusinos si aiurea sa apara pe pagina mea asa ceva + ca imi si eticheteaza prietenii. Ce pot face sa rezolv problema asta? FUNDA love struck

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu orice antivirus, de obicei 2 programe antivirus nu sunt indicate, cel putin asa mi-a spus un specialist de la BitDefender. Programul indicat de mine este foarte bun si pentru alte amenintari informatice si nu este incompatibil cu alt program antivirus. Se pare ca Norton nu a facut fata, desi este destul de bun.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Încearcă în felul următor: descarcă şi instalează Malwarebytes' Anti-Malware, este gratuit şi îl găseşti pe site-ul oficial, este şi cu interfaţă în limba română. După instalare dai Actualizare şi apoi dai o scanare completă şi ştergi din Carantina viruşii găsiţi. Succes şi numai bine!

| nicoleee30 explică (pentru Ioandelasal):

Adica trebuie sa instalez un antivirus (pot orice antivirus?, pentru ca eu am norton), sa scanez tot calculatorul si sa sterg virusii gasiti? happy

| Ioandelasal a răspuns (pentru nicoleee30):

Nu orice antivirus, de obicei 2 programe antivirus nu sunt indicate, cel putin asa mi-a spus un specialist de la BitDefender. Programul indicat de mine este foarte bun si pentru alte amenintari informatice si nu este incompatibil cu alt program antivirus. Se pare ca Norton nu a facut fata, desi este destul de bun.