| PuținConteazăNumele a întrebat:

Acum aproximativ o saptamana Samsung glaxy s7 era pe eMAG fix 1799 de lei, iar acum cu "eMagia sarbatorilor", pretul sau a ajuns la 2099. Serios? -_- Ce se intampla oameni buni?

8 răspunsuri:
| nukeyly a răspuns:

Simplu! _emag_altex_si alte magazine de genu vand cioara vopsita(cum te-ai intors, poc un cutit in spate, HO HO HO )
_daca vrei ceva anume urmareste pretu constant sa zicem 3-6 luni(pe mai multe siteuri de profil)sa stii in ce pom te afli_in ro-mania(cu R mic) putin probabil(nu imposibil) sa gasesti reduceri reale cum sunt de exemplu in state civilizate unde cand scrie 70% e 70%, da na, la noi si de black friday de poti intepa de zile mari_ro-mania te iubesc.

| NLS a răspuns (pentru nukeyly):

Stai linistit, nici in Germania nu au fost in ultimii 2 ani mari reduceri. Poate 20%, dar in nici un caz 70%.
Singurele reduceri mari sunt pe Steam si la haine (pana pe la 55%). Macar atat.

| iAMVi a răspuns:

Stii ce se intampla? Te duci la Altex si il iei tot cu 1.799 laughing

| iAMVi a răspuns:

Au avut cateva zile flash deals doar intreorele 10 si 14 cu reduceri reale la multe produse, dar doar cate un produs bagat la oferta, daca era luat ala scria direct stoc epuizat.
Vazusem un P10 lite la 800 de lei

| BogdanBz a răspuns:

Se intampla ceea ce se intampla mereu cu emagul. intotdeauna super mega ofertele lor facute de black Friday sau in perioada sarbatorilor, sunt niste vrajeli ieftine, facute ca sa atraga omul prost sa le cumpere produsele. Profita de faptul ca acum e perioada cand toata lumea cauta cadouri si de aceea umfla preturile.

| Anonim9114562123 a răspuns:

Dacă te uiți mai atent, nu doar la eMag se întâmplă ăsta, ci peste tot. Trebuie sa fii atent când sunt reduceri și sa calculezi dacă ele chiar exista înainte de a lua o decizie greșită. Lumea a devenit așa, încât ar face orice pentru bani indiferent de părerile din jur.

| vvg2018 a răspuns:

Pai s-au marit preturile.Pentru ca este craciunul.

| stefanita12 a răspuns:

Poate atunci a fost lichidare de stoc, iar inainte de eMagia sarbatorilor a fost scoasa lichidarea, iar pretul poate era peste 2099 lei, si d-aia a fost reducere.