| 4thPanzerArmy a întrebat:

Acum ceva timp, mi-am pierdut telefonul (Allview Mini P5 daca nu ma insel) si l-am schimbat cu unul mai vechi, Vodafone Blue sau ceva de genul. Apoi am observat ca in timp ce vorbesc, se aude un zgomot constant (pe durata intregii conversatii) similar cu zgomotul facut cand tii telefonul langa un aparat electric (laptop, TV, eventual boxe etc.). Nu doar eu auzeam zgomotul, ci si interlocutorul. Am schimbat apoi telefonul cu un Samsung Galaxy Advance (nu sunt interlop/camatar, erau vechi telefoane pe care le-am pastrat) si problema a ramas. In cele din urma, am schimbat telefonul cu un Nokia vechi, insa nimic nu s-a schimbat, dimpotriva chiar s-a inrautatit si calitatea apelului. Care ar fi cauza si mai bine de atat, care ar fi solutia pentru asta? Tin sa mentionez ca am observat ca la o singura persoana se intampla asta iar recent acea persoana a schimbat perechea de casti ale telefonului (are Nokia C2 iar castile Nokia s-au stricat, mereu le foloseste cand vorbeste) si cam atunci a inceput aceasta problema. Ma gandeam ca ar fi o cauza, dar nu sunt un expert in domeniu deci ar putea fi o prostie parerea mea. De asemenea, mentionez si ca acea persoana mi-a spus ca doar in cazul meu se intampla asta, ca doar la mine se aude zgomotul si ca doar eu aud zgomotul, in rest ceilalti se aud si o aud pe acea persoana bine. Amandoi suntem in Vodafone (nu promovez nici o marca/retea, nu ma implic in asemenea chestii, mai ales ca daca ar fi cazul, asta ar fi defaimare, dar nici asta nu intentionez, ma gandeam doar ca ar fi utile cat mai multe detalii referitoare la problema). Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| basket09 a răspuns:

Sigur nu esti tu devina...