| 2handsUp a întrebat:

Adresez si eu o intrebare catre detinatorii de Huawei P8 Lite. Se merita telefonul? Nu il vreau pentru performanta in jocuri ci ma intereseaza mai mult camera (daca face poze clare, de exemplu se intelege scrisul daca pozezi o coala a4 tiparita?), bateria si daca telefonul are viata lunga (desigur nu ma refer la zeci de ani laughing), daca tine si el 1 an, 1 an jumate', sa nu ma plimb cu el prin service la 2 luni dupa ce l-am cumparat, voi de cand il aveti?) si poate calitatea ecranului tactil, a navigarii pe net sau a "consumului" de Youtube. Intreb deoarece ar fi primul Huawei pe care l-as cumpara si am mai facaut o data prostia sa iau un telefon cu super specificatii la un pret batator la ochi de mic si o firma batator la ochi de necunoscuta (pentru mine cel putin) laughing) si a fost un total esec. Eu stiu ca un Samsung, e un Samsung (am avut cateva si au mers nemaipomenit, de fapt e marca de la care am avut cele mai putine probleme), dar mi se pare foarte aratos Huawei-ul asta laughing).

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

Il am de ceva timp, e un telefon destul de bun, camera nu este extraordinara dar face poze destul de bune, nu se blocheaza si bateria tine in jur de 1 zi jumate de utlizare moderata. La o utilizare intensa tine 12-14 ore.

Culorile ecranului sunt destul de bune. Eu sunt multumit de el.