| anonim_4396 a întrebat:

Ajutor.
Mi-am luat un telefon nou Samsung Galaxy Core Plus si se descarca foarte greu bateria si nu stiu de ce?
Am doar 4 aplicatii instalate si nu prea stau pe el.
Exista vreo posibilitate?

Răspuns Câştigător
| FanLenovo a răspuns:

Inca ceva.
Seteaza luminozitatea telefonului pe minim.
Opreste Auto sincronizarea [Sync]
Opreste Wi-Fi cand nu il folosesti
Opreste Date cand nu le folosesti
Opreste GPS
Opreste Rotire automata
Opreste Bluetooth

Acestea consuma din energie.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hahaha LOOOOL. Care este problema aici? Ata este ff. Bn-!

| FanLenovo a răspuns:

O greseala de exprimare.

Daca ti se descarca bateria foarte repede incearca Doctor Battery de pe Magazin Play.

Daca nici asta nu merge spune-mi ce aplicatii ai.

Mari consumatoare de energie:
Messenger [for Facebook]
Skype

| anonim_4396 explică (pentru FanLenovo):

Am : My tom, photomath, viber si retrica!

| FanLenovo a răspuns (pentru FanLenovo):

Inca ceva.
Seteaza luminozitatea telefonului pe minim.
Opreste Auto sincronizarea [Sync]
Opreste Wi-Fi cand nu il folosesti
Opreste Date cand nu le folosesti
Opreste GPS
Opreste Rotire automata
Opreste Bluetooth

Acestea consuma din energie.

| FanLenovo a răspuns:

My Tom ruleaza in fundal deci ofera un oarecare consum de energie, din cate stiu nu consuma mult. Prin urmare tom nu este consumator mai mare decat alte aplicatii.

Viber este asemanator Messenger facebook, un consumator ascuns, 1 mAh.

Totusi trebuie sa ti minte urmatoarele:
Dimensiuni ecran : 5 inch - baterie 2000mAh - 400mAh inmultit cu inch ecran.
Tip display : amoled este un display neprietenos cu bateria.

Poti instala APUS Launcher, iti va elibera RAM si are o aplicatie care te poate ajuta foarte mult.

| oODonViperOo a răspuns:

Nu vad care e problema daca ti se descarca foarte greu...Toata lumea vrea asta. laughing

| Elaa12345 a răspuns:

Daca se descarca greu bateria inseamna ca e telefonul "sanatos"..nu ai de ce sa iti faci probleme