| hvc a întrebat:

Allview P5 mini ( http://allview.ro/shop/p5-mini.html ) sau Star A1200 ( http://www.ipadgsm.ro/......b-ram.html )? Voi ce ati alege?

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Eu îţi recomand Allview P5 mini - este mult mai performant!

Toate cele bune.

| oldschoolrom a răspuns:

Nu am nici macar unul din aceste telefoane ca sa le compar ci raman pe datele de pe internet.Eu detin de aproximativ 3 luni Allview P5 Alldro.Ce are in plus Allview P5 mini fata de Start A1200:sistemul de operare Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich fata de Android v2.3.4 la Start A1200(probabil ca merge instalat si o versiune mai noua), 512 RAM la P5 fata de 256 RAM la Star A1200, vad ca P5 mini are 2 camere iar Star doar una(poate nu am vazut eu bine). Star A1200 are o baterie mai buna dar n ue mare diferenta 1800 mAh fata de 1700 mAh cat are Mini, ecranul 4.1 inch fata de 3, 95" la Mini. Sper ca ti-am fost de ajuns.

| Gabonne a răspuns:

Allview P5 alldro este mai bun ca ambele dar costa 899 lei. daca tot vrei sa iti iei din alea 2 Star A1200

| hvc explică (pentru Gabonne):

Stiam deja ca P5 alldro e mai bun ( mersi de sfat oricumwinking ), dar bugetul meu e limitat (Allview p5 mini am gasit la pretul de 549 lei iar Star A1200 la 499lei). Deci dintre cele 2 ai alege Star A1200?

| Gabonne a răspuns:

Da scuze acum am citit mai bine. ia Allview p5 mini. este mai bun. si ecranul nici nu o sa observi diferenta..este un pic mai mic dar in rest e bun eu iti recomad sa mai strangi. sa iti iei p5 alldro dar daca vrei ia-ti p5 mini Bafta!