| anonim_4396 a întrebat:

Allview X2 Soul Pro sau HTC One M9?

Răspuns Câştigător
| Eastwood a răspuns:

As opta pentru HTC ONE M9.
Pentru M9 : PRO

– carcasă metalică de tip unibody, impresionează la nivel de atenție la detalii și calitate a fabricației;

– cel mai bun sunet de pe un smartphone în 2015, la fel și pe jack-ul de 3.5 mm cu căști in-ear de bună calitate;

– interfață fluentă, bloatware la minim;

– cea mai bună cameră foto pentru selfie-uri.

CONTRA

– preț mare raportat la experiența de utilizare oferită;

– autonomie insuficientă;

– probleme la apelurile de voce;

– cameră foto principală ce dezamăgește în fotografiile nocturne, dar de multe ori și pe timp de zi;

– încălzire excesivă în toate operațiunile desfășurate pe terminal.

Pentru Allview X2 Soul Pro :
Pro : – design-ul general și faptul că este chiar ultra-subțire;
– experiența generală de utilizare, performanța hardware;
– camera foto s-a dovedit ok;
– autonomia este peste medie;
– ecran bun;
Contra
– nu are card SD (n-are nici S6, nici iPhone);
– costă 1.699 lei, ceea ce creează mai multe probleme, le discutăm mai jos;
– conectarea prin USB la PC a fost dificilă, nu tocmai plug&play;
– se deblochează în buzunar și lansează apeluri (problemă comună pentru touchscreen-uri);
De aici deduci tu!

4 răspunsuri:
| Horologer a răspuns:

Allview X2 Soul PRO.Asta e parerea mea.Iti zic si de ce.Pret,calitate.
Pe cand HTC One M9 mi se pare scump fata de x2.Din experienta proprie iti recomand x2soul,e extraordinar, asta e parerea mea. Apropo am auzit ca HTC nu sunt durabile, adica se sparg destul de repede.
Acum depinde si de gusturi.Sau poate ca vrei telefon scump, cu toate ca si x2 are un aspect slim foarte frumos.
Succes in alegerea telefonului tau, ce pot sa zic.

| Eastwood a răspuns (pentru Eastwood):

Pentru Allview X2 Soul Pro, pardon!winking

| Dimitrik a răspuns:

Salut,
Htc M9 este foarte bun :
http://bit.ly/1MUWArA

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege HTC One M9 deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/compare.php3?&idPhone1=7602&idPhone2=6891

Toate cele bune!