| Blindeye a întrebat:

Am activat extraoptiunea digi optim nelimitat cu net nelimitat. Acolo scrie ca e nelimitat pana la 5GB. Asta ce înseamnă? Ca, practic nu e nelimitat sau nu are nici o legătură și poți folosi netul non-stop fără întrerupere? Funda!

Răspuns Câştigător
| MitzaaRulzz a răspuns:

Hei salutare!
Ideea e ca netul nelimitat pe telefonie are doua etape:
-prima e in primii cativa gb ( 5 in cazul tau), la care internetul are viteza mare de download si upload.
- dupa aceea, dupa ce ti-ai consumat cei 5gb, circula la o viteza mai mica, adica 128kbps, ceea ce e foarte putin si nu cred ca iti mai arde sa folosesti netul, iti spun din propria experienta happy

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Depinde ce tip de abonament aveai : Digi Optim 2/3/5/7/10...

Oricum, abonamentul tău avea INCLUS net nelimitat ( în funcţie de abonament ) de până la 3/4/5 GB = "Trafic internet la viteza maxima", după care SCADE viteza!

Dacă ai achiziţionat şi extraopţiunea "5 GB de trafic suplimentar de date", atunci la acei 3/4/5 GB ( iniţiali )se mai adaugă alţi 5 GB/lunar - apoi, după consumarea celor 8/9/10 GB va scădea viteza...

Vezi detalii la linkul oficial :
http://www.rcs-rds.ro/business-voce-optim

Toate cele bune!