| XYZsnick a întrebat:

Am avut mai demult un Nokia 6300, i l-am dat lu sora mea si ia schimbat codul de siguranta, si acum nu-l mai stie happy si nu se mai pote folosi ca cere codul...ce pot face?

3 răspunsuri:
| madalinuk a răspuns:

Buna! INcearca de mai multe ori pana iti spune ca ai nevoie de codul puk, te uiti pe contract cand l-ai cumparat sau suni la numarul *100# si cer codul puk!big grinbig grin

| XYZsnick explică (pentru madalinuk):

Nu este codul puk, este "codul de siguranta" l-am cumparat cam prin 2008 cand aparuse telefonul la jumate de pret 350 lei... de la cineva care le furase din magazin pachet complet cu cartela Orange, dar l-am debloacat si e pe Vodafone

| madalinuk a răspuns (pentru XYZsnick):

Ok! stiu ca nu este codul puk, dar asa puteai sa til deblochezi daca erai p Orange