| Hopahopa a întrebat:

Am cumparat de la Petrom un telefon Eboda Storm x450 si nu imi recunoaste cartela din vechiul telefon si im arata ca u am ici semnal. De ce? Ce trebuie sa fac?

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este defectă cartela SIM sad
Totuşi, verifică dacă acea cartelă funcţionează în alt telefon şi dacă în acel telefon funcţionează SIM-uri din alte reţele...

Toate cele bune.

| itsoft a răspuns:

Pai in ce retea este compatibil? tu cand l-ai cumparat acolo nu ai facut proba sa vezi daca functioneaza sau nu? Sau l-ai luat asa si gata

| Clujean25 a răspuns:

Ai încercat cu alt SIM? Dacă recunoaște alt SIM înseamnă că problema e cartela...