| Lore18 a întrebat:

Am cumparat ieri un s3 si cateodata lumina de la notificari e rosie si sta asa incontinuu desi culoarea pentru notificari e mov..de ce se face rosie? A mai patit cineva?

1 răspuns:
| AnthonyWhite a răspuns:

Cred ca este referitor la Softul telefonului ar trebui sa il resetezi. Tine cont ca orice aparat cu sistem de operare Android trebuie repornit (adica inchis si deschis) macar o data pe saptamana. Android-ul este un sistem tanar, aparut de putini ani, nu este perfect si se produc multe erori nu conteaza ca este Samsung, Sony, Htc ect. Poti totodata sa ai virusi de la anumite aplicatii sau jocuri. exista 2 forme de a reseta un telefon. Normal reset si Hard reset. documenteaza-te pe net. cauta clipuri video pe Youtube.