| RobertTanase a întrebat:

Am și eu o întrebare, aceea ar fi :

Sunt foarte indecis.
Doresc să-mi achiziționez un telefon, adică un S4 sau HTC One.
S4 îl găsesc la orice Germanos, Orange ca să îl "butonez", dar HTC One-ul, nu!
Iar acum vin întrebările :
1. Unde pot să găsesc și eu un HTC One "deschis" să văd și eu cam ce să-mi iau.
2. După părerea voastră, ce v-ați alege? HTC One sau S4? ( Argumentati )

>Ps- Știu că decizia este a mea, dar totuși aș dori să văd și eu părerile voastre PRO / CONTRA.
S4 l-aș lua deoarece face poze din ce am auzit/văzut mai bune dimineața ( adică așa cred, deoarece nu am butonat HTC-u ) și pentru că pot să-i schimb bateria
HTC-u l-aș lua deoarece face poze mai bune seara ( ca mai sus, din ce am auzit ), ca să " ies în evidență " cu un telefon diferit față de restul și pentru că este din aluminiu.

Mulțumesc.
>Ps- Sunt din București, deci aș putea să găsesc un magazin unde să fie HTC One "deschis"
Am vârsta de 16 ani jumate, alt factor care mă face să mă răzgândesc în fiecare zi la o altă decizie. S4 sau HTC, HTC sau S4, și tot așa.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Eu as merge pe HTC one. E altceva. Nu ca la Samsung, unde fie ca e telefon de 500 lei, sau de 2500 lei, au design apropiat.
In Bucuresti ai magazin eMAG. Mergi ca au acolo.

| RobertTanase explică (pentru sltlp):

Mai exact pe unde? in zona unirii, vitan. pantelimon ( unde sunt eu ), berceni. etc

| sltlp a răspuns (pentru RobertTanase):

Http://www.emag.ro/showroom
Grant Shopping Center
Șoseaua Virtutii, Nr. 148, sector 6, sector 6, București, Romania

| RobertTanase explică (pentru sltlp):

Multumesc, dar l-am butonat la Vodafone pe la unirii. vis-a-vis de Zara/Carrefour ala de acolo. Mersi inca odata. chiar nu stiu ce sa aleg. la HTC singurul lucru nu imi place este tastatura ( care pare urata ) si cand intrii in setari cum sunt aranjate acolo.

| sltlp a răspuns (pentru RobertTanase):

Pai tastaura o ptoi schimba extrem de usor si ramai si cu garantia intreaga. Setarile... nu le poti schimba decat daca pierzi garantia.
Insa poti schimba softul(Se pierde garantia parca), c unul google edition: http://www.youtube.com/watch?v=fNt-QXLp6YI. Soft-ule ste facut de google, deci nu e Cm neoficial. Totul e oficial, acelasit elefon, alt soft.

| RobertTanase explică (pentru sltlp):

Si tastatura cum o pot schimba? ca am intrat azi la setari -> limba ( am vrut sa vad daca are romana deoarece era in engleza si am dat pe romana ) dupa am intrat la tastatura, era qwerty, alta nu stiu cum, qwartz ( ceva gen ) si normal, le-am bifat pe toate si. tastatura era la fel :-s gen.

| sltlp a răspuns (pentru RobertTanase):

Uite, un exemplu: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dasur.slideit
Pe android poti sa schimbi tastaturaa. Sunt anumite aplicatii.

10 răspunsuri:
| ricoset a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, parerea mea e ca s4 e un telefon bun, chiar foarte bun din majoritatea punctelor de vedere, faza cea mai naspa la el, e ca e plastic. asta e un mare dezavatanj. HTC am auzit ca e bun in toate punctele de vedere, calitate, pret, specificatii, soft. etc. parerea mea e ( chiar daca am un s3 ), sa mergi pe HTC, am s3 de 1 an, si nu sunt foarte multumit de el, si vreau sa trec pe iphone. multitaskingul e o jigodie, tine doar 3 aplicatii deschise calumea, restul le da restart si ma da de la inceput. in fine, mergi pe Htc happy nu o sa regreti zic eu. salut.

| Lavvvo a răspuns:

Nu am butonat S4 dar HTC One da!
HTC e un telefon genial! Pozele le face geniale, telefonul este foarte bun.
Dar mai bine uita-te la cele doua review-uri :
http://www.youtube.com/watch?v=2he7lx6skOU
http://www.youtube.com/watch?v=3fiDjQQXzOk

| RobertTanase explică (pentru Lavvvo):

Si mai exact unde ai butonat HTC? nu merge sa trimit mesaj privat. sad

| Lavvvo a răspuns (pentru RobertTanase):

Scuze ca ti-am raspuns tocmai acum.Il avea o prietena, in magazine l-am vazut doar in cutie, la expunere.