| Fataaiaanonima4567 a întrebat:

Am instalat de pe o aplicație emoji uri de iPhone. Eu am Samsung. Arata foarte bine emoji urile doar ca pe snapchat cand scriu nu ramane acelasi. Adică îmi apar tot emoji urile de Samsung când scriu pe Snapchat. Cine știe cum pot rezolva?

Răspuns Câştigător
| literallythesamebruh a răspuns:

Acea aplicație, care cel mai probabil este ZFont, funcționează în funcție de compatibilitatea sa cu restul aplicațiilor. Fontul folosit de aplicație pentru a schimba emoji-urile normale în cele de IPhone este diferit de fontul folosit de Snapchat sau de Instagram(dacă schimbi fontul textului la story-urile de pe Instagram iarăși nu vei avea acele emoji-uri). Singura metodă prin care le poți avea direct în soft-ul telefonului este să îl rootezi și să dai flash unui astfel de fișier, dar este un proces complicat pentru unii, periculos pentru cei care nu îl folosesc corect și îți recomand să le lași pe cele vechi în anumite aplicații și să nu te riști.

4 răspunsuri:
| alexGeorge13 a răspuns:

Ia-ti Iphone

| Fataaiaanonima4567 explică (pentru alexGeorge13):

Poate nu toata lumea își permite zic și eu...

| Adrianadrian2855 a răspuns:

N-ai ce face asta-i de la telefon dar mai caută aplicați

| xeniaxenniir a răspuns:

Buna,pe unele aplicații nu merg emoji urile, asta mă întrebam si eu, dar dupa mi-am dat seama?