| Stafia19 a întrebat:

Am luat un Nokia Lumia denim de la cineva, doar ca el nu mai stie parola de la contul Microsoft. As putea face ceva sa scap de cont? Gen prin resetarea telefonului (prin resetarea office ului?) alte idei?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intri pe calculator cu numele lui sau adresa lui de e-mail si spui ca ai uitat parola si vrei s-o reseteze. Iti va trimite un cod pe telefonul tau sau pe e-mailul lui si apoi poti sa pui alta parola. Daca nu vrei sa mai tii contul lui de Microsoft intri pe telefon in setari si vezi unde gasesti conturile. Stergi contul cu noua parola si-ti faci tu un alt cont. Acolo poti sa bagi si cont de Yahoo, Gmail, etc, daca ai.

| Stafia19 explică (pentru Salontanul):

Cum fac asta pentru ca nu pot sa sterg contul, nu am vazut nicaieri nimic legat de asta. pe el nu am cum sa l mai contactez straight face

| Salontanul a răspuns (pentru Stafia19):

Incearca resetarea telefonului. Fa-ti un backup intai si apoi. Daca o sa te intrebe ca vrei sa stergi conturile dai da.