| SteelShadow a întrebat:

Am o problema cu un telefon Blackberr Q5. De curând a fost lăsat în ploaie, iar acum nu mai funcționează touch-ul si mai multe taste. Pe scurt, nu mai poate fi utilizat în niciun fel. La reprezentanții Orange nu îl iau pentru că este model vechi. Mă gândesc că e posibil ca acestea să fie blocate dintr-o combinație de taste. I-am scos si cartela de nenumărate ori, am pus-o si in alt telefon, dar nu se potrivește deoarece e tăiată. Daca cunoașteți rezolvarea acestei probleme sau cunoașteți vreun service de mobile (în Iași) care l-ar putea vedea, va rog să îmi spuneți.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil s-a lipit careva tasta si trebuie desfacut - curatat.
Mergi la oricare service. Daca ei nu pot, atunci te pot indruma la cineva.

| SteelShadow explică (pentru Bula):

Încerc la un service de pe B-dul Independenței. Dacă nu merge acolo, te anunț. Mulțumesc mult de răspuns!