| anonim_4396 a întrebat:

Am primit mesaj de la o aplicatie numita clever taxi care evident isi promova aplicatia. Intrebarea mea de unde a venit acest mesaj? Nu exista numar de telefon, nu stiu daca se poate de la Orange cum am abonament dar exclud varianta asta, si nu mi-am dat numarul de telefon pe vreun site, si de asemenea exclud sa fie de pe contul google+ deoarece cum am spus nu am dat numarul la nici macar un site. Mesaj inapoi nu pot sa trimit desi recunosc am incercat sa ii injur putin, oricum nu am nevoie de mesaje promotionale pe telefonul meu, deci de unde poate fi? Metionez ca in mesaj scrie de Brasov de unde sunt, deci wtf, cine sunt dansii, de unde au numarul meu?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai facut in viata ta o comanda la taxi?

| MarianWLF a răspuns (pentru suntserios):

Ce are de aface, chiar trebuie sa explic la fiecare intrebare ce vreau de fapt sa stiu?
De unde mi s-a luat numarul de telefon cand nu l-am dat pe nici un site niciodata, asta intrebam, cred ca mi-am dat si eu foarte bine seama ce inseamna aplicatia aia. Daca nu ai un raspuns nici nu te mai chinui macar sa imi dai reply inapoi, nu am nervii necesari sa ascult sarcasmul tau.

| suntserios a răspuns (pentru MarianWLF):

Era complicat sa pricepi? Complicat rau? Ai facut o comanda la taxi ti au luat numarul... greu de priceput?

| MarianWLF a răspuns (pentru suntserios):

Unu la mana, comanda de pe net sau de pe vreo aplicatie nu am facut vreodata la taxi, doi la mana, daca tu suni la o companie de taxi ei nu au permisiunea sa se foloseasca de numarul tau de telefon pentru a-ti trimite diverse oferte sau a-si promova orice fel de aplicatie.
Am aflat azi, se pare ca de la abonamentul la Orange mi s-a trimis, oricum n-am ce vorbi cu tine vad, fa pasi ca deja imi faci nervi.

| T0T a răspuns:

Șterge repede mesajul, poate să îți bulească telefonul.

| MarianWLF a răspuns (pentru T0T):

Nu cred ca are ce sa imi faca, mi-a dat un link catre descarcarea aplicatie banuiesc dar nu l-am accesat, ce m-a enervat e faptul ca nu stiu de unde poate avea numarul meu.

| T0T a răspuns (pentru MarianWLF):

Știu că era odată o fază cu mesaje și era de ajuns să le ții în telefon și ți-l strica, acum faci cum consideri.

| Radu284 a răspuns:

Posibil sa fie de la Cell Broadcast?
Dezactiveaza optiunea aia (cauta pe goagal).