| Mentaydisabled1 a întrebat:

Am primit un mesaj, de la un nr cu prefixul +62 in care spune "Buna ziua" iar respectivul cont este de interprindere, ce poate sa insemne acest lucru?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca-i spam!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Spam.
Sa fie sanatos, ignore.

| Simpatic a răspuns:

Acel prefix este din Indonezia
Cu siguranta sunt unii care folosesc google translate si cauta victime
Nu te pacienta, nu raspunde si nu ai de ce sa iti faci griji
Asta daca nu ai rude si cunostinte in Indonezia happy

| Hyperion7 a răspuns:

Ce sa insemne, că ar dori sa te înșele, nu te caută un indonezian sa te salute tocmai pe tine.
Așa că, pentru liniștea ta sufletească, dă-i blockbig grin

| ReddY25 a răspuns:

Blochează

| carevaescu a răspuns:

Dacă a scris doar bună ziua înseamnă că cere să îl blochezi și să îl raportezi.

| literallythesamebruh a răspuns:

Răspunde și vezi ce vrea. Poate fi cineva care te caută sau pur și simplu un căutător de victime, care cel mai probabil te va convinge să cumperi cryptomonede și să investești în nu știu ce. Chestia cu contul de întreprindere este de fațadă, poți instala WhatsApp Business și să ai și tu "cont de întreprindere".