| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna mai exact " Cont de interprindere " pe Whatsapp?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Apelezi la functia aceasta daca ai propria ta afacere. Daca folosesti whatsapp doar pentru a comunica cu membrii familiei sau prietenii, nu are sens sa alegi asa.

| anonim_4396 explică (pentru dullcat):

Dar sa presupunem nu detii o firma/ sau companie dar esti angajat in cadrul acesteia - seful / sefa poate sa iti adauge aceasta emblema adica "Cont de interprindere " la contul personal de whatsapp?
Si mai important, poate vizualiza discutiile private ale angajatului?

| dullcat a răspuns (pentru anonim_4396):

Trebuie Whatsapp business pentru asta.Mai mult de atat nu stiu, dar te poti interesa pe google.Ai primit deja un link mai sus.

29 răspunsuri:
| Yukidaruma a răspuns:

E practic numărul de telefon al unei firme care folosește Whatsupp Business/Messenger.

| relian a răspuns:

Intreb si eu ca idee, tu cine esti? laughing

| Hyperion7 a răspuns (pentru relian):

Un pufulete laughing

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Doar un mic indiciu domnule detectiv Relian - uita-te cu atentie si bagare de seama la numele de profil laughing, si da - eu iubesc pufuletii! laughing

| anonim_4396 explică (pentru relian):

In cazul in care tot nu te-ai prins laughing aminteste-ti de timpul in care tot ziceai ba ca sunt Rosalia, ba Parakeets, deci pana la urma cine mai crezi ca sunt? laughing Sa nu-mi spui ca acum crezi ca sunt amandoua laughing
Deci, hotaraste-te domnule detectiv! laughing
Sau crezi cumva ca toate trei suntem una? laughing

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Ti-am mai spus ca tu ai facut o obsesie pentru Rosalia! laughing, pacat ca eu nu sunt Rosalia... ( eu sunt doar un pufulete happy laughing ) - dar si mai pacat insa e faptul ca ea iubeste doar preotii, nu zicea nimic si de detectivi laughing in special de cei total nepriceputi care considera ca toate utilizatoarele de pe site ar putea fi in fapt " Rosalia" laughing

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Cat despre miss Parakeets ti-am spus atat eu cat si ea ca ne-am intalnit in oras la mine si ca am devenit amice, deci tot banuiesti ca am fi una si aceeasi? happy

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Am spus eu ceva de para mai stiu euc e si alte alea? Am intrebat cine esti, in ce oras esti etc, daca poti sa spui.Nu am intrebat de rosalia de mai stiu eu cine.
Dupa cum se vede, tu esti cea care tot amintesit de respectivele, ceea ce arata ca ai fi aceiasi persoana.

Nu ai cum sa devii amica cu cine spui, din cateva motive logice laughing

Odata tu locuiesti praca daca tiu eu minte bine, prin MB asa, iar parakeests locuieste prin sudul tari, asta din ce ea a spus.Sa vina ea la tine, pfff eu cred ca nu stii ce spui, asa ca eu cred, acum sigur, nu mai e de banuit, ca tu si toate aceste conturi is una si aceiasi persoana.

Unde pui ca parakeets daca lucra, nu ar fi avut ea timp sa se gaseasca cu una de la cuca macaii laughing sa fim seriosi, sa pleci din sudul tari si sa ajungi tocmai la BM pfff ia cel putin o zi.

Asa ca acu te-ai dat de gol clar laughing Te intilneai doar daca locuiati prin acelasi oras.
Ei uite ca la asta nu te-ai gindit, nu tea prea dus capu se pare. Unde puin ca paramount laughing nici job nu are, probabil nici nu sta prea bine cu banii, nu se eventura ea cum am spus la cuca macaii sa se intalneasca cu tine, vorba aia nici nu stia cine esti, daca esti cine spui si etc.

Nu exista chestii de genul ce arati tu, cum ca v-ati intilnit la tine in oras. Odata ce ea e din sudul tarii, pfff cu asta deja te-ai facut de toate alea.
Is lamurit, asa ca nu te mai deranjez, numai oameni plecati de acasa pe webistele asta laughing
Deci nu mai banui, acum sunt sigur ca tu rosalia si paramedic sinteti una si aceiasi persoana.

Fata draga, eu zic ca e timpul sa cauti un doctor ceva, de asta cu capu, bine nu esti deloc, asta sigur, normala la cap nu esti.

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Nu amintesc de respectivele pentru ca as fi vreuna din ele, sau ambele conform teoriei tale laughing), ci pentru ca la multe din intrebarile lor mereu ziceai ca esti sigur ca eu sunt de fapt in spatele acelui cont ( adica pufuleti ), doar ca eu de fapt sunt Rosalia care de fapt si in fapt ar fi Parakeets laughing))
Hotaraste-te odata detective! laughing)
Caci in concluzie potrivit teoriei tale eu as fi in fapt toate trei laughing un fel de dragon chinezesc cu trei capete laughing)

Recunosc am ras destul cu teoriile astea ale tale dar deja m-am plictisit, deci mai schimba-le putin! laughing)
Ah, si mai ziceai ca ai si probe ca as fi Rosalia care e Parakeets... care in concluzie as fi eu laughing
rolling on the floor
Ai fler detective! laughing

... Iar acum brusc ma intrebi cine sunt laughing, adica cand sus la profil scrie sus si mare Pufuleti, normal ca mi se pare super amuzant laughing), amuzant si deranjant cand eu ma stiu doar cu un singur cont la activ pe aici!

Deci te intreb eu acum detective laughing - cine naiba mai crezi ca sunt? laughing)

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Repet, detective declaratia laughing) pentru ultima data! laughing) - sunt doar un simplu si banal Pufulete, nu o punga intreaga! laughing)

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Asfel spus detective nu am conturi ori personalitati multiple & nici mai multe capete laughing)) - vorbesc strict de mine aici, nu de alti utilizatori! - si nu exista posibilitatea sa " emitem din aceeasi locatie" cum spui laughing, ti-am spus, eu sunt din Nord, Parakeets si Rosalia sunt din Sud; eu sunt din BM, Parakeets e din Calarasi iar Rosalia ar fi se pare din Constanta... deci nu ne intersectam semnalele laughing, cel putin nu cele de pe contul Toti Pentru Unu! laughing

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Tocmai ca logica ta e putin... ilogica, detective happy.
Pe internet oricine de oriunde ( chiar de la capete total diferite ale lumii ) pot lega o legatura de amicitie.
Mai departe totul depinde insa doar de cele doua persoane, ce sacrificii doresc si sunt dispuse sa faca pentru a se cunoaste si mai ales pentru a mentine legatura de prietenie...

Miss Parakets e invatatoare, cadrele profesorale daca nu stiai au o vacanta de 3 luni precum elevii + alte mini vacante pe care elevii le au, deci nu inteleg de ce nu crezi ca ar putea fi fost posibila intalnirea noastra din cauza jobului uneia dintre noi.

In plus, tu ai auzit de telefoane? laughing Ai vorbit vreodata la asa ceva? laughing
Chiar ieri am vorbit la telefon cu miss Parakeets si ne povesteam aventurile din vacanta happy

Cat despre parcurgerea drumului Bucuresti - BM, iti ia +- 14 ore dus, 14 intors - cu trenul, adica da, o zi - ceea ce nu este chiar misiune imposibila happy, si stiu asta pentru ca am ajuns si eu la Bucuresti nu demult
, iar de acolo, pentru prima data in cei 30 de ani ai existentei mele pe acest pamant am ajuns la malul marii in Constanta! - deci un vis mi sa indeplinit si mie anul acesta, sa vad marea pentru prima data! happy - si asta inainte de a imdeplini 31 de ani! laughing

" Asa ca acu te-ai dat de gol clar laughing Te intilneai doar daca locuiati prin acelasi oras. "

Chiar am ras bine de tot la faza asta laughing), adica tu chiar ma crezi balaurul cu mai multe capete laughing
Crezi ca ma intalneam cu mine prin oras laughing)? rolling on the floor
DETECTIVE laughing, da-ti demisia, ca ai se pare nevoie urgenta de pensionare laughing
rolling on the floor

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu cred ca e bine sa mergi la o clinica laughing te va ajuta, cred, asta daca nu esti deja o cauza pierduta.
Sacrifici, wow aia da, asa si tu sau ea ce a fost intre voi asa de nemaipomenit ca trebuie sa va vedeti? laughing asa ziceam si eu, erati deja disperate, erati iubite, erati surori, era jale daca nu v-ati fi vazut laughing

Hai arata motoivul ala pentru care ati fi facut asta? Ai probleme grave, nu asa usoare, asta la cap.Iar misss ce spui tu nu e profesor, nu e nici invatatoare, a fost si ea 1 an suplinitoare pe la gradinita sau scoala generala, asta dinc e tot tu ai spus, sau ea laughing
Are vacanta lunga, nu mai munceste deloc, a lucrat si ea 1 an si aia a fost tot, aia nu au mai avut nevoie si cam aia tot, adica tu nu ai mai avut nevoie.
Tot tu esrti si Rosalia, toate 3 aceiasi persoana, exact acelasi mod dea va exprima, se patre nu prea esti capabila sa te exprimi altfel, nici daca incerci, asa ca nu te mai agita pe aici ca te stie tot poporu ca ai 7 conturi sau cate ai, si ca ai probleme cu capu.

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

La cont treci ce doresti, nu te verifica nimeni pe aici, sau pe net. Asa ca fiecare personalitate a ta a trecut ce i-a venit pe moment. Nu mai incerca sa convingi pe nimeni de nimic, deja e totul clar, ca lumina zilei laughing Ne oprim aici ca nu ajungem oricum nicaeri, asa ca spor la ce faci tu pe aici si mai stiu eu pe unde

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Clar esti Detectivu' lu peste prajit laughing ca normal nu poti fi din moment ce odata sustii ca am fi toate 3 in 1 la fel ca celebra cafea laughing apoi doar pentru ca ti-am spus ca doua persoane s-au si intalnit in viata reala iti creezi tot felul de filme si scenarii care mai de care laughing, detective ai MULTA Imaginatie!
Ai mai multa imaginatie chiar decat Rosalia, esti sigur ca nu esti tu - Rosalia, zic? laughing)
Sau Parakeets? laughing
Eu zic ca daca nu vei putea dovedi clar esti ambele! laughing - mai ales ca Rosa chiar si-a facut de cateva ori conturi pe aici cu nume si pronume masculin, chiar mi-a raspuns si la o intrebare si nu m-am prins ca e ea nu un barbat! laughing Acum ma gandesc ca ai putea fi si tu tot un cont de-al Rosaliei! laughing Care ar putea fi Parakeets pentru ca si eu am avut aceasta teorie la inceput ( dar asta se pare nu ai observat-o! ), deci am putea fi 4 in 1! laughing)

Cum dovedesti, detective? laughing)

Si nu, mie nu imi plac femeile decat ca amice!
https://dexonline.ro/definitie/amic
Cred ca e de la sine inteles ca cu prietenii nu te culci sau nu dezvolti "altfel" de sentimente pentru ei mai deosebite, mai ales pentru cei de acelasi sex!
Ai tu vreo altfel de experienta cu un amic laughing de te grabesti sa faci tot felul de presupuneri!? Nu judecam daca ai ceva de impartasit laughing

Prin " sacrifici" ma refeream la orele de mers cu trenul nu la fanteziile din capul tau cu lesbience! rolling on the floor)))
De exemplu anul asta am sacrificat 28 de ore de mers cu trenul DOAR pentru a vedea marea pentru prima data! In plus, iubesc sa calatoresc cu trenul, desi o fac extrem de rar, ...deci nu prea e un sacrificiu, e mai mult un mod de a o spune.
Tu niciodata nu ai fost curios sa cunosti pe cineva de aici? Ma refer ca potential amic, sa iesiti la o cafea etc!?
Deci ce-i asa de mirare?

Inca o chestie draga Reliane! si chiar imi pare rau nespus de rau ca trebuie sa-ti stric fanteziile pe care ti le-ai facut in cap cu lesbiene sad - dar mie nu mi-au placut niciodata femeile... deci Sorry! happy
Imsinuezi ceea ce insinuezi pentru ca esti un detectiv cu multe kinkuriwinking nu degeaba erai si esti asa in limba dupa Rosalia happy, dar ti-am spus : nu sunt ea.

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Probleme cu capu nu am, aici tu esti singurul cu probleme! Esti greu de cap, detective! :)
Nu am zis niciunde ca am avut 7 conturi... ci 8, asta ar fi ala al 8 -lea! :)) - nici ca le-am avut pe toate in acelasi timp!
Si zic am avut ( la trecut, adica de-a lungul timpului pana in prezent! - 10 per 11 ani! ), adica din 2013 - cand mi-am facut prima data un cont aici!, pana in prezent am avut exact 8 conturi aici!
Uite, am zis-o si aici!

https://www.tpu.ro/......tunci-cand

"

Ideea cu stersul contului e urmatoarea, vreau sa iau o pauza, sa nu mai fiu tentata sa intru pe aici laughing, sa ma concentrez pe viata de dincolo de barierele TPU happy, zic ca am avut 7 conturi pe aici pentru ca asta e adevarul, activez pe site din 2013, atunci l-am descoperit happy si am luat 7 pauze lungi ( de fiecare data credeam ca-s definitive, de aceea mi-l si stergeam happy, dar dupa o vreme am revenit! happy - cea mai lunga pauza pe care am facut-o a ( cu stergere de cont ) a fost doi ani si, aproape 3 iar cea mai lunga pauza in care nu am intrat pe cont aproape un an?
Se vede o diferenta happy, totusi! "

Se pare ca tu nu stii si analiza ceea ce citesti, doar sa citesti stii! Asfel nu ai fi ajuns la concluzia ca as fi avut sau ca am 7 conturi deodata cand am afirmat cu totul altceva! Fii atent detective la ce citesti ca iar incurci borcanele si iti creezi teori I eronate!

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Linkul

https://www.tpu.ro/......-sufletul/

| anonim_4396 explică (pentru relian):

E clar ca vezi doar Rose in fata ochilor :)), da Rosa a avut cum spuneam si conturi trecute la genul masculin - mie mi-a raspuns la o intrebare de pe contul Sebastian si nu mi-am dat seama ca e ea! Daca o fi o ea, intr-adevar! :))
Oricum, crede tu ce vrei mai Reliane dar se pare ca nu esti un detectiv chiar asa iscusit - asta din teoriile tale pe care le-ai expus pe aici!

Ia citeste asta CU ATENTIE!

https://www.tpu.ro/......-sa-dea-a/

https://www.tpu.ro/......oi-unde-i/

Daca nu ai inteles si ai intrebari, te rog punemi-le! asa sper sa intelegi ca eu cel putin nu fac parte din triologia pe care ai creat-o tu pe TPU :))

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Si nu mai fi asa rautacios doar pentru ca poti! E perfect ok sa fi transant dar nu si sfidator, lasa rautatile gratuite! ( referitor la ce ai spus mai sus! )

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nu-ti convine ai buton sa dai ignore.
Una e sa spui povesti, alta e sa spui adevarul, iar cand spui adevarul, pffff ala supara la maxim.
Nu-i nimic, te simti, f bine, asa ca apasa butonul ala ce am zis.

Sint in limba dupa Rolsaia? laughing fata mergi la ceva psihiatru, deja o dai in de alea grele de tot.
Eu nu am nimic cu nimeni pe aici, nici nu vad ce as putea sa am.Ce legatura sa am eu cu rosalia, sau de ce as fi eu in limba dupa un nume pe internet?
In primul rind unde sunt eu si unde sinteti voi?
La ce anume te-ai gindit, cand ai spus ca eu as fi in limba dupa careva pe aici.
Nici nu stiu cum arata careva pe aici, in afara de cei care au poza la profil, asa ca scutestema de cacaturile ce le inventezi tu, doar cacaturi spui pe aici, nimic bun laughing

Eu is greu de cap? Se pare ai trecut la jigniri, deja tea deranjat f rau.
Citeste ce caricaturi de intrebari pui, de nivel subgradinita, apoi sa faci pe altul greu de cap.
Fa bine si ocoleste-m, a, nu-s curios de oameni ca tine, gata deja ai sarit calu destul.
Eu am fost ok, nu team jignit, nu team facut proasta, dar vad ca tu incet incet, deja te crezi nu stiu cine, cand de fapt esti f slaba, dar cum spun, nu jignesc oamenii aiurea, indiferent ce parere au, fiecare crede ce vrea.

Sa iti fie rusine, de erai una desteapta stiai cum sa vorbesti, nu sa jignesti omu, cand vezi ca ala nu e de aceiasi parere cu tine.

Fa bine si ignorama, deja is lamurit de tine.Nu mai imi pierd eu timpul sa discut cu tine ca n-am ce.
Una e sa fii rautacios, alta e sa jignesti, asa cum o faci tu.Mergi invata sa te porti, sa vorbesti, apoi intra in discutii cu oamenii pe aici.

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Nu am de gand sa te ignor Reliane! decat daca continui cu teoriile conspiratiei laughing si mai ales daca datorita lor vei continua sa ma jignesti! asta da, chiar ar fi un motiv real de ignore!, desi trebuie sa recunosc laughing, teoriile tale au fost chiar super amuzante pana la un anumit punct, adica pana ai trecut la jigniri ca cica " am probleme " doar pentru ca tu consideri ca as fi eu omniprezenta pe internet laughing) - ma rog, nici macar nu ma jigneai pe mine... adica nu numai pe mine...

" Una e sa spui povesti, alta e sa spui adevarul, iar cand spui adevarul, pffff ala supara la maxim.
Nu-i nimic, te simti, f bine, asa ca apasa butonul ala ce am zis. "

CE ADEVAR?!?
Continui cu teoria paranormala ca sunt Rosalia si Parakeets? laughing
Daca asta e, atunci dovedeste-o!
Dovedeste ca suntem una si aceeasi toate!
Deci de ce sa te ignor? cand astept cu nerabdare sa -ti dovedesti abilitatile de detectiv! laughing

Chiar nu te-am jignit!, dar tu chiar nu poti vedea ca suntem persoane diferite?
Persoane diferite care coexista si oarecum, uneori se si imprietenesc pe site... nu un balaur cu 3 capete laughing desi, am observat si eu multi ciudati pe aici! - dar asta e alta poveste.

Oricum, ignore nu am sa-ti dau caci chiar mi-ai fost simpatic in trecut, desi tot tu esti in fapt cel care a sarit calu cu tot cu teoriile & tale! dar ignora-ma tu daca consideri ca ceva nu iti convine!, eu nu sunt din categoria celor care dau ignore cu usurinta.
Din 2013, inca de la primul cont aici pana in prezent am avut, cred undeva la 10 utilizatori pe care i-am ignorat?!
Deci de ce te-as ignora, pe tine!
Iti ofer tie

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai femeie, ia citeste tu aici tot ce sa discutat, arata si mie, unde am spus eu ca tu ai fi cine afirmi, ca as fi zis eu?

Hai arata sa vad. Eu am intrebat una, tu deja ai inceput asa din senin sa bagi tot felul de rahaturi pe rosalia pe bunicata, fara sa te fi intrebat absolut nimic, totul a pornit de la tine, nu de la mine.

Daca tu nu vezi chestiile astea, adica ca tu strinesti rahatul, atunci ai grave probleme cu capu.

Eu nu am ce sa dovedesc, nici nu-s curios, dar am dreptu sa spun ce vreau, asa ca scutestema de povestiule tale.
Nu stau eu acum sa caut sa vad de unde scrii tu, cine iti furnizeaza internetu, sa verific si alte conturi, nu vad sensu.

Tu esti cea care vine cu rahaturi, apoi o bagi ca altii is paranoici si ce mai spui.
Esti jalnica.Reciteste si arata cine a adus in discutia asta pe alde rosalia si compania, vino si arata ca eu am aduc discutia despre asta si atunci inseamna ca eu is nebun.
Dar nebun, esti tu, pentru ca tu ai adus discutia despre toate astea. Daca te plictisesti si nu ai cu cine vorbi, cauta pe altul, eu nu-s curios de magariile tale.

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Si daca iti dovedesc cu subiect si predicat ca ai sustinut ba ca as fi una, ba alta - adica odata eram Rosalia, odata Parakeets :)), - te tii de cuvant? :)

Promiti sa lasi teoriile conspiratiei pentru detectivii cu adevarat para... priceputi zic? :)) ( aia-s eu! :)) - si zic asta pentru ca inca de la inceput si eu am avut teoria asta ca Rosa ar fi in fapt Parakeets :))), dar si posibil Pixie si alte cateva conturi - deci poate e doar karma faptul ca acum ma investighezi tu pe mine in cazul " Rosalia & compania" :))... sau poate chiar e adevarat! Poate Rosa ' e in fact un fel de emblema a TPU care reprezinta utilizatoarele de sex feminin de pe site :)

Si ca sa dovedesc ca de fapt ca triologia pe care tu ai creat-o nu sta deloc in picioare, adica eu si Rosalia /, eu si Parakeets nu suntem in fapt una si aceeasi persoana: ( citeste te rog ultimele replay-uri, asfel spus confruntarea dintre mine si Rosalia / pe care o credeam PE ATUNCI! posibil Parakeets :)) - clar e karma! :))

https://www.tpu.ro/......ina-2.html

Asta e ce ai spus tu

" Asa si eu cred, nu doar ca esti Rosalia, dar esti si pufuleti tot tu sinca cate conturi mai ai pe aici laughing Nui teorie, este fapt, asa spui tu ca nu ai fi, dar cu siguranta esti mai multe in una laughing Ok ma bag la un film, ma plictisii pe aici deja. "

Intrebare, detective :))

Daca balaurul are trei capete, care capat sunt eu:? cel mai mare, cel mai mic sau cel mijlociu :)) nu imi dau seama cine conduce :))
Asfel spus personalitatea dominanta, care e? Ca toate parca am conduce =))

https://www.tpu.ro/......ici-de-ce/

Tot tu :))
Tu esti Rosalia, tot tu esi sau ai fost pufuleti gratis, acum cine mai esti sau cate adrese mai ai, ori le schimbi laughing

https://www.tpu.ro/......e-rosalia/
Macar aici ai uitat sa ma bagi si pe mine in ipotezele tale:))

Oricum, jur ca am ras cu lacrimi cand ti-am citit teoriile, din pacate uneori le observam cam tarziu asa ca am lasat-o asa :))

| anonim_4396 explică (pentru relian):

" Eu nu am ce sa dovedesc, nici nu-s curios, dar am dreptu sa spun ce vreau, asa ca scutestema de povestiule tale.
Nu stau eu acum sa caut sa vad de unde scrii tu, cine iti furnizeaza internetu, sa verific si alte conturi, nu vad sensu.

E pacat ca nu poti se verifica! Oricum, pun pariu ca admina poate! Si i-ar fi si foarte usor, cel putin in cazul meu, zic! Eu inca din 2013 am folosit doar doua adrese de e-mail, din care una - cea pe care o folosesc si de pe acest cont, a fost aceea pe care am folosit-o in majoritatea conturilor de aici.

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Nu AICI, dar pe TPU cu siguranta ai facut-o! laughing
Am si demonstrat, deci ai ceva de recunoscut!? laughing

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Glumesc!
Stai linistit!

Oricum, NU mai fi paranoic, ca-s eu destul! laughing