| matrix100 a întrebat:

Am primit un mesaj pe telefon sa trimit un cod la un numar de telefon scurt si o sa castig un premiu, Dar nu scrie in mesaj cat o sa fiu taxat ca sa trimit acest sms. Cum pot sa aflu cat o sa fiu tarifat pentru trimiterea unui sms la un astfel de numar? Multumesc

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tarifele la numerele scurte pleca de pe la 1 euro in sus

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cauta pe internet, sunt obligati sa publice tariful. Si, chiar daca nu este teapa, nu toti care trimit mesajul castiga si premii. Ar trebui sa fie publicat si regulamentul de premiere.

| darrio2007 a răspuns:

Nu trimite nimic.Se dau multe tepe in acest fel.

| MskDesign a răspuns:

Sa nu trimiti nimic caci sigur este o trufa si daca nu ma crezi, informeaza-te pe net intai.

| ghkghkhgk677776 a răspuns:

NU trimite nimic! NU vei putea stii nimic despre el si cine ti l a trimis happywinking