| mariusL3ON3 a întrebat:

Am și eu o cartela de lyca de Austria, am mers în România am primit un alt număr după o sapt mam întors și n-am semnal la cartela acum.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pune inapoi in telefon cartela de Austria.
Cartelele functioneaza in tara unde au fost emise.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce te astepti daca faci smecheri dinacestea?

| Dandinelle a răspuns:

Verifica in setarile sim-ului in telefon sau network- mobile networks settings -> Network operators
pentru ca se poate ca atunci cand ai avut celalt numar, operatorul a ramas de la acela, cand ai cartela cealalta inapoi, in telefon (cea de Austria, incearca asa si schimba in operatorul pe care-l ai normal)
sper sa-ti mearga