| RoseWeasley a întrebat:

Am și eu o dilema.
Am un telefon pe care nu l-am mai folosit de ceva vreme iar acum când l-am deschis a fost nevoie să îmi fac un alt cont pe magazin play pentru a instala aplicați. Însă când încerc să-mi instalez unele aplicații cum ar fi Facebook sau messenger îmi spune că este nevoie sa mă conectez la contul google. Mi-am făcut vreo trei conturi Google dar degeaba. Îmi tot spune că este necesara autentificarea la contul google. Am incercat sa caut pe internet dat tot nu am găsit nimic. Mă puteți ajuta vă rog frumos?

Răspuns Câştigător
| Saicoth a răspuns:

Verifica daca exista actualizari de soft.
Daca tot nu merge, incearca sa revii la setarile din fabrica.

2 răspunsuri:
| Caba_Ciprian_2000 a răspuns:

Intra in google
Scrie google apesi pe google
Si in dreapta iti scrie conectare
Apoi dai creare cont
Ex. email ghdjdhs@gmail.com
Bagi si nr de telefon pentru confirmare
Daca ai reusit cu contul intra in magazin play si scrie aceiasi email si parola

| Strugariu_Anamaria_2000 a răspuns:

Am patit si eu. Ori te conectezi si intri pe YouTube sau Google si te conectezi acolo ori trebuie doar sa ai rabdare.