| Awwwww a întrebat:

Am telefonul Allview P5 Quad si as vrea sa stiu de unde se inchid aplicatiile in care am umblat, pentru ca imi consuma din baterie. Am apasat pe Manager app la accelerare telefon si am,, curatat "aplicatiile care rulau dar nu s-au sters toate sau apar din nou chiar daca nu am umblat. Sau poate nu acolo trebuie sa umblu?

1 răspuns:
| UndeadEnigma a răspuns:

Aplicatiile pe care tu le "inchizi" repornesc peste 5-30 secunde si asta iti consuma bateria. Ii poti face root si poti sa iti descarci Greenify. Asta ti le blocheaza ca sa mai porneasca, dar inainte sa intri in ele trebuie sa le deblochezi. NU iti recomand NICI UN TASK KILLER si nu ai nevoie sa le opresti pentru ca Android si le inchide singur atunci cand nu mai ai spatiu liber sau cand ai baterie mai putina, insa pentru baterie exista aplicatii pentru asa ceva + ca telefonul tau ar trebui sa aiba functia "Economizor baterie". Daca ai task killer-uri, mai bine le-ai sterge pentru ca iti fac numai lag si ele iti mananca intr-adevar bateria. (Clean Master iti face cel mai mult lag si evident consumul de baterie este pe masura.)