| JusTPauL a întrebat:

De ce imi consuma telefonul 20% din baterie in timpul noptii?
Am inchis tot ce era deschis in background si oprit toate aplicatiile care mai rulau.
In cca 10 ore se duce 20% din baterie.

Răspuns Câştigător
| JusTPauL explică:

E posibil ca bateria să fie pe ducă. Se ma întâmplă. Sigur că și în stand-by consumă cuent (sistemul de operare, recepția semnalului,...)

12 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Te ține 2 zile?

| JusTPauL explică (pentru sierra1):

S9+ pe aproape. 7 ore de ecran pornit sau 6 de yt cu lumina la jumate si volum aproape maxim.
Acum am intrebat pentru un tel mai vechi. E foarte aiurea sa pierd 50% baterie in 24 ore fara sa-l folosesc.

| sierra1 a răspuns (pentru JusTPauL):

Telefon mai vechi, baterie mai veche. Are și ea o viață

| JusTPauL explică (pentru sierra1):

Telu are deja 3 ani dar cele doua baterii sunt noi. 2017 parca scrie pe ele.
Pai si e normal sa consume bateria fara a fi utilizat?
Am mai a ut telefoane cu o asa vechime si baterii originale si nu avesm probleme sa scada bateria in stand-by

| JusTPauL explică (pentru JusTPauL):

E posibil ca bateria să fie pe ducă. Se ma întâmplă. Sigur că și în stand-by consumă cuent (sistemul de operare, recepția semnalului,...)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inchide-l complet. Sau da-l pe mod avion.

| JusTPauL explică (pentru anonim_4396):

O sa-l dau pe mod avion sa vad cat consuma in 8 ore.

| Edmonds2342 a răspuns:

Închide telefonul seara și dimineața va avea la fel de multa baterie

| JusTPauL explică (pentru Edmonds2342):

Trebuie sa ma trezeasca dimineata?

| BroSafarii a răspuns:

Opreste si notificarile la toate aplicatiile.

| JusTPauL explică (pentru BroSafarii):

Primesc cateva notificari de la o aplicatie dar asta se intampla de cel mult 20 ori pe zi. Asa mult influenteaza notificarile?

| Tramadol a răspuns:

I-a scazut eficacitatea sau poate fi problema de soft. Incearca sa resetezi telefonul din fabrica si daca continua, ori mergi cu el la garantie, ori iei alta baterie sau alt telefon. Poti verifica totusi sa nu fie si de la USB, un port defectuos, sau un incarcator care si a pierdut capacitatea, sunt multe consumabile.

| JusTPauL explică (pentru Tramadol):

E un tel mai vechi, i-am luat alte 2 baterii crezand ca prima nu este buna.
Dupa resetare parca tine putin mai mult bateria, dar dupa in timp iar scade repede.
Bateria originala avea 35ore de utilizare incarcata full dar astea doua doar 27h.
Treaba e ca scade prea mult fara sa-l utilizez.