| PaulTalent a întrebat:

Am trecut de la un Motorola V360 la Samsung Galaxy S3... faza'i ca nu se potrivesc cartelele, la S3 imi trebuie o cartela mai mica.Ce pot face sa nu'mi pierd numarul de telefon?

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mergi cu cartela veche la o reprezentanţă a operatorului de telefonie şi ţi-o schimbă cu Micro-SIM cu acelaşi număr.

În funcţie de operator, cartela nouă te poate costa până la 20 lei.

Toate cele bune.

| Intruder19 a răspuns:

Galaxy S3 functioneaza cu micro-sim asa ca poti face doua lucruri.Ori te duci la o reprezentanta a operatorului tau si iti va da o cartela micro-sim la un pret stabilit (la Orange e 7 euro) sau te duci la un service gsm si o sa iti taie baietii cartela ce o folosesti acum folosind un cutter (costa in jur de 10 lei)