| Bogdaaan a întrebat:

Am uitat codul de securitate de la un Nokia X2-01, daca resetez telefonul, cu setarile din fabrica, mi se reseteaza si codul si o sa fie 12345 sau 0000? Sau trebuie sa ma duc neaparat la un services?

7 răspunsuri:
| untu a răspuns:

In ce retea esti abonat? Pentru abonatii Vodafone, codul este 1234, iar pentru abonatii Orange:0000, iar pentru abonatii Cosmote:12345!

| victorandrei a răspuns:

Pai ca sa resetezi nu cumva iti trebuie si codul de securitate? Nu cred ca se reseteaza si codul ala.

| razvitzi a răspuns:

Se va reseta si codul dar ca sa resetezi telefonul ai nevoie de codul de securitate!

| Bogdaaan explică (pentru razvitzi):

Deci tot trebuie sa ajung la un service! nu stii cam cat m-ar costa sa mi-l reseteze?

| razvitzi a răspuns (pentru Bogdaaan):

Incearca master reset si cand iti cere codul de securitate incearca 12345 sau 00000. posibil sa mearga

| Bogdaaan explică (pentru razvitzi):

Am incercat, nu merge [MULTUMESC]

| EUReKa a răspuns:

Ca sa resetezi sau sa readuci la setarile din fabrica ai nevoie de codul de securitate, cam singura ta sansa e sa-l resoftezi