| GabriellaEllaa a întrebat:

Am un abonament de Vodafone pentru modem pe care o foloseam pentru mesaje si i-am bagat codul pin gresit si imi cere codul puk pe care nu il am. Cum pot sa il aflu? Am incercat la *100# dar cand introdul numarul imi spune ca este incorect, repet este cartela pentru modem

1 răspuns:
| Duby97 a răspuns:

Pai cand ti-a dat modemul, nu ti l-a dat doar asa. Ti l-au dat intr-o cutie, cu niste carti si mai multe hartii. Gaseste cutia aia, cauta in ea cartea sau hartia care se refera la cartela si in ea trebuie sa fie scris codul puk.