| Eduard1231234 a întrebat:

Am un Alcatel One Touch pixi 3 (4) si de o saptamana imi arata asta "Introduceti parola de protectie a confidentialitatii pentru a deboloca".Am dat Hard Reset dar degeaba.

Răspuns Câştigător
| DrGeorge a răspuns:

Este blocat pe o retea? daca da problema apare cand incerci sa bagi o cartela diferita fata de cea a retelei operatorului.
Ai grija sa nu bagi pin-ul de 3 ori gresit ca risti sa il blochezi.

In cazul in care ai certitudinea ca telefonul nu este blocat pe o retea anume te rog lasa un mesaj.

| Eduard1231234 explică (pentru DrGeorge):

Este blocata pe Orange dar nu am folosit alta cartela.Am scos cartela.Si nu am mai stat pe el 4 zile am pus cartela.El a ramas deschis si dupa cand sa intru pe el mi-a aratat asa.

2 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Daca telefonul este in garantie du-te cu el si rezolva cei de acolo. Daca nu atunci va trebuie o resoftare,. Si asta se face numai in service gsm. Nu te pune tu sa pui softu din nou finca nu ai ceea ce iti trebuie.