| Cornelia_Popescu_1995 a întrebat:

Am un Alcatel Spart 2 si imi pusesem o parola de deblocare (tip desen) la telefon si nu am mai stiut-o asa ca am dat pe "Ati uitat modelul?" si am scris contul de google si nu merge dar la calculator imi merge. Asa ca am incercat cu contul fratelui meu si la fel s-a intamplat si la el: ii mergea la calculator dar la telefon zicea:"Numele de utilizator sau parola nu sunt corecte" dar erau. Si nu stiu ce sa fac. sad

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poate vrei să spui : Vodafone Smart II, alias Alcatel V860...

Încearcă cu metoda de la linkul :
http://gsmro.ro/2012/07/02/schimbare-modelparola-pe-android/

Toate cele bune.

| IulioNagato a răspuns:

Parerea mea este ca poate deja este logat pe un alt pc (telefon) si de aia nu merge (in mod normal nu are nicio treaba).
Incearca sa iti faci un cont nou pe pc si sa te delogezi apoi sa trimiti pe gmailul nou.

Incearca nu ai ce sa pierzi!

| Adda_Elle_1999 a răspuns:

Di mie mi s-a intamplat. Nu poti sa in repari tu! Daca ai abonament si este inca in garantie dutela magazinul de unde ti l-ai luat spune-le ce ti s-a intamplat si ei iti iau telefonul timpmexim de 10 zile. Daca nu il ai la abonament du-te la un servis de unde esti tu s spune-le ca ti s-a blocat telefonul. Tu trebuie sa li dai bani cat iti cere dar til face. Asa am facut eu!

| Nykolettuta a răspuns:

Incearca cel mai bine sa il duci la un centru de decodare happy