| CatixMango a întrebat:

Am un telefon Samsung si am trecut gresit de mult prea multe ori modelul de deblocare, iar contul de la google nu imi merge. Am verificat iar pe calculator contul google functioneaza insa pe telefon nu merge spune ca parola sau numele de utilizator sunt incorecte. As vrea sa stiu cum se poate debloca fara sa il duc la un servis sau sa platesc ceva. Am mai cautat pe net raspunsul la aceasta intrebare si erau explicatii gen : Apesi butonul home+power tii apasat bla bla bla...ei bine mie nu mia mers...ma gandesc ca poate nu am facut bine. daca imi poate explica cineva mai bine va rog :* :* Am nevoie urgent! ~

Răspuns Câştigător
| mada001 a răspuns:

Pai trebuie resetat. Intr-adevar trebuie oprit, apasa tasta de pornire/oprire si tasta enter adica tasta din centru in acelasi timp si tine apasat pana porneste sau cat de lung crezi ca trebuie sa-ti apara un ecran negru cu scris albastru si galben.
de aici folosesti tastele de volum pentru a naviga si tasta centru pentru selectie. bafta

| CatixMango explică (pentru mada001):

Nu reusesc sa fac sa imi apara ecranul cu scris albastru si galben crying((((( dar tin apasat am tinut o gramada dar telefonul face doar sa se deschina normal crying ce sa fac ce zici?

| mada001 a răspuns (pentru CatixMango):

Apasa pe amandoua o data...si tine asa, iti va aparea pana la urma...straight face

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Foloseşte metoda de la punctul 5 explicată la linkul :
http://gsmro.ro/2012/07/02/schimbare-modelparola-pe-android/

Toate cele bune.

| CatixMango explică (pentru bursuc001):

Eu am Samsung galaxy y si am incercat cum ai spus tu dar telefonul mi se deschide normal…asa ca am incercat mai multe combinatii de butoane ei bine cu toate mi s-a deschis normal in afara de volum jos home si deblocare …insa nu mi se duce in nici o setare cuimi apare ca daca vreau sa download a custom OS sa apas tasta volum sus si daca nu sa dau volum jos ca sa se deschida normal telefonul..am dat pe tasta de volum sus si mi-a aparut ca se downloadeaza cv si am asteptat o gramada dar nu s-a intamplat nimic nici in cateva ore ce sa fac? te rog

| bursuc001 a răspuns (pentru CatixMango):

Combinaţia respectivă a pus telefonul în download mode ( dar NU are ce descărca ).

Încearcă să faci soft reset sau hard reset cu una din metodele de la linkul :
http://www.hard-reset.com/samsung-galaxy-y-s5360-hard-reset.html

Totuşi, în cazul telefonului tău, ar fi trebuit să funcţioneze combinaţia "apasat butonul HOME si tasta de blocare a ecranului"...

Încearcă ( în mod repetat, chiar ) până reuşeşti să faci factory reset ( revenire la setări de fabrică ) - astfel se ANULEAZĂ orice parolă.