| D3IU a întrebat:

Am un Asus zenfone 4 si imi arata incarcare inversă standard si nu se încarcă telefonul.Acuma il am la 5%.
Ajutor

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Incearcă cu un alt incărcător sau alcelași incărcător la alt telefon. Spune cum e

| elecronistu a răspuns:

Ce mai probabil mufa de incarcare are calamina pe pini de contact sau chiar cablu de incare este murdar in interior. Incearca cu alcool si cu o periuta de dinti saci o curatare mufei din telefon si din cablu si vezi cum se comporta dupa. Opreste telefonul inainte de curatare.