| Gabiy2k a întrebat:

Am un galaxy s4 si microfonul se aude incet, foarte incet....si in setari nu gasesc nicio optiune pentru volumul microfonului, ce i fac?

Răspuns Câştigător
| Clujean25 a răspuns:

Vezi dacă nu e praf în orificiul microfonului, asta ar putea fi o cauză.
O altă cauză ar putea fi condensul. Pune telefonul într-o pungă cu granule de silica gel, sigileaz-o şi lasă-l acolo 24 de ore.
Dacă nici una din metodele astea nu funcţionează du-l la service şi spune să verifice garnitura de cauciuc a microfonului, şi chiar şi microfonul.