| DaNgeRu01 a întrebat:

Am un Huawei u8500 cu android 2.2.2. Aveam un cod de desenat pentru deblocarea tastelor si astazi de dimineata un vecin (fara sa vad) baga codul de prea multe ori si acum cere sa ma conectez cu contul de gmail pentru a reseta codul.
Care este problema, netul era dezactivat inainte ca acel vecin sa mi`l blocheze si fara net nu ma pot conecta cu gmail-ul.
Ce pot face?
Ma gandeam sa ii dau resetare generala, din el nu pot sa ii dau deoarece nu pot accesa setarile.
Pot face asta cu ajutorul calculatorului si cu cablu de date?

4 răspunsuri:
| sinblade27 a răspuns:

Volum - + power si dai selectie la wipe mass storage/factory reset

| DaNgeRu01 explică (pentru sinblade27):

Am incercat dar nu se intampla nimic daca apas tasta de volum - si power. Se aprinde normal.

| meli120 a răspuns:

Nu cred, am patit la fel cu o prietena (s-a jucat si ea de-a incercatu)! Nu poti face nimic, numai sa il duci la resoftat(la Orange, Vodafone, Cosmote sau un servici de telefoane).

| DaNgeRu01 explică (pentru meli120):

Am auzit ca este un program care il instalezi pe calculator cu care resetezi sau schimbi softul telefonului, mai astept, poate mai au si altii alte idei.