| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim a întrebat:

Am un Huawei y560 si i-am dat recent resetare din recovery iar acum la aprindere imi cere contul google utilizat anterior pe el insa eu nu mai tin minte contul. Se poate rezolva cumva? As putea sa il resoftez insa nu as vrea sa imi bat capul cu asta. Cum pot rezolva asta?

1 răspuns:
| PumaTigruta a răspuns:

Salut prietene, cand iti cere contul google, apesi acolo unde introduci conyul iar dupa ce iti apare tastatura, tii mult apasat pe butonul @..ar trebui sa iti apara semnul pentru setari. dupa ce intri in setari, dai la despre telefon si apesi de mai multe ori pe versiunea kernel pana iti spune ca ai devenit dezvoltator. apoi intri la obtiuni dezvoltator(la accesibilitate cred ca e)si bifezi optiunea OEM unlocker(asta e la majoritatea telefoanelor), apoi dai inapoi unde iti spune sa introduci contul google..ar trebui sa poti omite acest pas. sper ca te-am ajutat, salut!