| Cretzean a întrebat:

Am un iPhone 4S cu iOS 6.1.1 pe el.Am cartela FROG cu extraoptiunea aceea cu internet nelimitat.Am activat extraoptiunea, a mers totul OK, a mers sa intru pe net de pe el (Cu 3G). Acuma insa cand vreau sa accesez o pagina ma trimite pe siteul de la cosmote, webcare. Ce este de facut?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

3g-ul n-are a face cu netu decit cu viteza de descarcare a datelor de pe net.Nu stiu cum este cartela aia frog de care spui nu am nici o idee.Suna la xcei de unde ai cartela aia de care spui si poate te lamuresc ei.Insa chestia cu activatul sau nu al 3G nu are a face cu netul. Poti sa ai 3g inchis ca poti intra pe net.Vezi cauta sa ai data celular on.In afara de asta daca tot nu merge intreaba de unde ai cartela si sigur te vor lamuri.

2 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Daca aceasta problema persista, contacteaza furnizorul de net.3G-ul nu are treaba cu netul, ci cu viteza de descarcare.

| Shobo91 a răspuns:

Poate ai dezactivat 3G-ul?