| claudiav a întrebat:

Utilizatorii frog! HELP ME! Am probleme cu internetul. Am avut vechiul telefon, mergea ok. Acum am bagat cartela in alt telefon, mai exact intr-un galaxy fit (poate e de ajutor). am selectat Modul date de retea, am pus punctul de acces si setarile de la cosmote (adica erau deja, de la o alta cartela frog care mergea perfect). Iar acum cand intru pe internet, ma trimite pe WEBCARE. Nu mi s-a mai intamplat. Mi-am facut cont, m-am logat si de pe telefon. Dar indiferent ce site accesez, ma trimite pe cel de la webcare. Stie cineva cum pot sa scap de chestia asta? VA ROG!

Răspuns Câştigător
| backback a răspuns:

Relaţii cu Clienţii - COSMOTE

1234 / 0766. 12. 1234 – apel gratuit de la telefonul mobil COSMOTE
021. 404. 1234 sau 0766. 12. 1234 – tarif normal pentru apelurile din reţelele naţionale.

Pentru a putea oferi clienţilor săi asistenţă promptă, eficientă şi de calitate la serviciul de Relaţii cu Clienţii, COSMOTE îşi rezervă dreptul de a limita accesul gratuit la acest serviciu pentru clienţii care îl folosesc în mod abuziv. În acest scop, începând cu 29 iunie 2010, dacă în interval de 30 de zile ai efectuat trei apeluri abuzive către serviciul de Relaţii cu Clienţii, nu vei mai avea acces gratuit la acest serviciu pentru o perioadă de 30 de zile. În acest interval poţi apela numărul 1616 taxat cu 0, 4063 EUR/apel TVA inclus sau 021. 404. 1234 – tarif normal pentru apelurile din reţelele naţionale.

Prin apel abuziv se înţelege: un apel care nu conţine o cerere rezonabilă sau prin care nu sunt solicitate informaţii despre produsele şi serviciile Cosmote.

7 răspunsuri:
| backback a răspuns:

Ai configurarea de internet pe telefonul asta nou?

| backback a răspuns:

Instaleaza-ti opera pentru telefonul mobil si incearca iar

| claudiav explică (pentru backback):

Este deja instalat. cartela cealalata mergea. Desi era tot frog cu aceleasi setari! Of

| backback a răspuns (pentru claudiav):

Ai incercat sa suni la relatii cu clientii?

| claudiav explică (pentru backback):

Am incercat dar nu gasesc nici un numar care sa ma trimita direct catre un operator. Iar la 1234 am ascultat pana mi-a venit rau si tot nu gasesc. Cred ca ma duc maine la Germanos si vad. Dar aveam nevoie in seara asta si.

| backback a răspuns (pentru claudiav):

Relaţii cu Clienţii - COSMOTE

1234 / 0766. 12. 1234 – apel gratuit de la telefonul mobil COSMOTE
021. 404. 1234 sau 0766. 12. 1234 – tarif normal pentru apelurile din reţelele naţionale.

Pentru a putea oferi clienţilor săi asistenţă promptă, eficientă şi de calitate la serviciul de Relaţii cu Clienţii, COSMOTE îşi rezervă dreptul de a limita accesul gratuit la acest serviciu pentru clienţii care îl folosesc în mod abuziv. În acest scop, începând cu 29 iunie 2010, dacă în interval de 30 de zile ai efectuat trei apeluri abuzive către serviciul de Relaţii cu Clienţii, nu vei mai avea acces gratuit la acest serviciu pentru o perioadă de 30 de zile. În acest interval poţi apela numărul 1616 taxat cu 0, 4063 EUR/apel TVA inclus sau 021. 404. 1234 – tarif normal pentru apelurile din reţelele naţionale.

Prin apel abuziv se înţelege: un apel care nu conţine o cerere rezonabilă sau prin care nu sunt solicitate informaţii despre produsele şi serviciile Cosmote.

| TudorLauraMaria95 a răspuns:

Si mie mi se intampla....am aceiasi problema..chiar acum, ma bate telefonul laughing laughing nu stiu ce sa fac..cred ca voi merge la cosmote...