| Miscri a întrebat:

Am un iPhone 6+ și când e închis îmi arată că se încarcă și când e deschis nu-mi mai arată dar tot se încarcă dar foarte greu, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Este de la incarcator, incarcatorul nu are destula putere

daca TOTUSI arata ca se incarca si se incarca foarte greu, atunci cablul usb e mai putin probabil, DAR NU IMPOSIBIL pentru ca ar putea fi vorba de un fir care face "flama" (adica pierde contactul si isi revine periodic)... asta se intampla daca cablul e ros/rupt/indoit prea rau undeva sau daca e de proasta calitate

incearca sa il pui cu acelasi cablu in alt incarcator, sau sa folosesti alt cablu in incarcatorul tau (imprumuta de undeva) ca sa fii sigur care e devina