| xGamerZ212 a întrebat:

Am un j3 2016 si nu primesc update a ramas la 5.1.1 e luat pe abonament de la telekom. Oare daca ma duc cu el la garantie ii face ceva sa primeasca update?

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Daca telefonul merge corect si nu ai probleme cu el, ar fi bine sa te gandesti de doua ori inainte sa faci actualizare. Noua versiune poate ingreuna telefonul, il poate bloca sau inchide, ori pur si simplu poate sa nu-ti placa interfata acelei versiuni.
Sunt avantaje, dar si dezavantaje. Daca faci update-ul dintr-un moft si apoi telefonul nu mai porneste, il vei avea ca bibelou. Si poate nu iti doresti asta.