| BBiiiaa a întrebat:

Am un LG L70 si un card de 4gb. Am cateva aplicatii instalate, iar cateva dintre ele am incercat sa le transfer pe card insa memoria telefonului e cam la fel de plina.Cum as putea remedia asta?(Eu le transfer din setari, la "mutare pe card")

Răspuns Câştigător
| hp8510p a răspuns:

Rootezi telefonul si folosesti aplicatia FolderMount. Daca nu e rootat ti se muta doar aplicatia pe card dar datele aplicatiei nu. Exemplu:Jocul Blitz Brigade are peste 1gb si daca vrei sa o muti pe card o sa muti doar aplicatia care nu are mai mult de 50mb.Cu root poti sa muti si obb si data care au 1gb

| BBiiiaa explică (pentru hp8510p):

Si ai putea sa imi spui cam ce presupune asta? Dauneaza telefonului?

| hp8510p a răspuns (pentru BBiiiaa):

Pierzi garantia. Daca rootarea nu se face cum trebuie s-ar putea sa pierzi si telefonul.

| BBiiiaa explică (pentru hp8510p):

Au..si rootarea se face intr-un centru sau. Am gasit un site pe net, dar nu prea m-as incumeta