| Mephisto666 a întrebat:

Am un LG optimus l9 si am jocul subway surf si se misca cam greu stie cineva sa imi spuna de ce?
sau ce sa fac sa reactioneze mai repede

8 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Vezi cat de incarcata e memoria ram asta e cauza sa nu ai multe aplicatii pornite, si am si eu o intrebare se vede naspa adica e pixelat l9 fiindca vreau sa imi iau unul

| Vvistula a răspuns:

Da ai dreptate oricum amandoi am zis acelasi lucru ( memoria ram).

| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Aoleu..se misca greu? sincer chiar imi pare rau, pentru ca eu vreau sa imi iau telefonul acela laughing
Pai ar putea fi:
Din cauza RAMului. Desi are 1GB RAM, 500MB sunt consumati de Android...asa ca tu cat mai des ar trebui sa intri in task manager si sa iti inchizi aplicatiile, ca sa iti mai ramana RAM. Altceva ar mai putea fi. faptul ca nu mai ai memorie interna. Eu personal zic ca ar trebui sa mai ai cel putin 500MB Liberi pentru a ti se misca mai bine.
Si Cardul de memorie poate avea probleme. daca si el este plin, mai sterge din melodii, aplicatii si videoclipuri!
Si vezi sa nu ai 15 mii de Widgeturi pe Desktop, pentru ca nu ai ce sa faci cu atatea! Nici alea nu prea te ajuta la fluiditatea telefonului!
Si eu vreau sa stiu..cum se vede? laughing

| Vvistula a răspuns (pentru LeganzaMoonwalker):

Nu te mai da in spectacol ca tot stiu mai multe decat tine in materie de telefoane, doar am pus o intrebare din curiozitate

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru Vvistula):

Stai stai..cine a zis ca ma dau in spectacol? si cu ce te-am deranjat? Da bv. oi stii tu mai multe.dar nu inteleg care este problema ta.ti-am reprosat ceva?

Răspuns utilizator avertizat
| Mephisto666 explică:

Se vede foarte bine si camera la fel

| Mephisto666 explică:

Nu va certati ca nu are rost