| IoanaGabrielaaa a întrebat:

E ok să fac schimb cu un iPhone 14 plus? Are doar 128GB, eu am iphone 13 pro max 256GB nu știu ce să fac, el are 89% baterie și eu 90%????‍♀️

Răspuns Câştigător
| Anonimboy111 a răspuns:

Iti recomand 15 pro max, e marfa rau n are nicio problema cum aberau altii la orice iphone care a iesit

18 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vezi ca este teapa!

| Violleta2022 a răspuns (pentru IoanaGabrielaaa):

Fiindca nu vad de ce ar dori cineva sa schimbe (aproape) ultimul model de Iphone cu unul mult mai vechi... ceva este putred aici, in negocierea asta.
Cunosti personal pe cel care vrea sa faca schimbul asta cu tine? este prietenul tau cel mai bun, sau este un necunsocut?

| IoanaGabrielaaa explică (pentru Violleta2022):

E un vecin, zice că nu-i prea place modelu pentru că e plus și el ar vrea pro max doar pentru că are 3 camere și e mai mare?

| Simpatic a răspuns:

Ce doresti tu este cumva aceeasi marie dar cu alta palarie...
o schimbare mai potrivita ar fi doar un model nou iphone 15
eu nu as face niciun astfel de schimb, nici nu as achizitiona un telefon sh
dar este alegerea ta

| IoanaGabrielaaa explică (pentru Simpatic):

Îmi dai tu 80 mil pentru 15 plus?

| Simpatic a răspuns (pentru IoanaGabrielaaa):

Daca erai ruda cu mine da happy
n-as da 8000 de lei pe un telefon mi se pare mult, pe un laptop dau si 5000 de euro dar stiu ca imi foloseste mai mult sa fac bani cu el in primul rand!
eu am si spus mai sus ca nu judec pe nimeni fata de ce isi cumpara nou, vechi etc este alegerea fiecaruia
ca sa iti cumperi un telefon sh trebuie sa ai mare atentie de la cine il cumperi, sau daca faci schimb ce ti se ofera la schimb!

| IoanaGabrielaaa explică (pentru Simpatic):

E un prietennn

| Simpatic a răspuns (pentru IoanaGabrielaaa):

Ok!
daca tie iti place acel model mai mult, atunci nu te lua dupa mine sau altii, fa acel schimb cum doresti
desi telefonul tau nu este inferior acelui model!

| Hyperion7 a răspuns:

Diferența dintre telefoane e una foarte mică și, cu toate astea, iPhone 13 pro max este mai bun din toate punctele de vedere în comparație cu iPhone 14.
Acum na, daca vrei sa îți complici viața...tu știi mai bine

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Bună. Eu as face asa :

Prețul pe olx al unui telefon iphone 13 pro max 256 - utilizat ar fi : minim 2500/2600.
Sa presupunem ca-l dai cu 3000. (Mai sus e minimul.
Si un iphone 14 plus 256gb NOU costa 4000.
Mai faci rost de 1000 lei si,, faci schimbul,, pe unul nou.

| IoanaGabrielaaa explică (pentru HUAWEHUAWE):

3500 bro atâta am dat pe al meu, doar nu îl dau cu 2500.

| Anonimboy111 a răspuns:

Mai bine iti cumperi telefon nou. nou din magazin oricum iph 14 nu mai e asa de scump, sunt aproape 2 ani de cand a fost lansat

| IoanaGabrielaaa explică (pentru Anonimboy111):

Da vreau să fac schimb pot pune și diferența de banii pentru iphone 15

| Anonimboy111 a răspuns (pentru IoanaGabrielaaa):

Iti recomand 15 pro max, e marfa rau n are nicio problema cum aberau altii la orice iphone care a iesit

| NataLee a răspuns:

Nu cred ca o sa simți prea mare diferență între ele. Ieși în dezavantaj. Nu e așa mare diferență de procesor între ele ca să îl iei. Plus ca iOS e cam același pe ambele. Tu ai și ecranul mai mare.

| Teodorile73 a răspuns:

Diferența este că 13 pro max are un ecran mai smooth dar la betrie nu este așa de rău doar dacă vrei să o schimbi și să o faci că noua pe de altă parte dacă 14 plus e nou ramai la el adică dacă ești primul proprietar

| IoanaGabrielaaa explică (pentru Teodorile73):

Păi eu am 13. El are 14 cu care vreau sa fac schimb

| Teodorile73 a răspuns (pentru IoanaGabrielaaa):

Ramai la 13 atunci