| Akiii a întrebat:

Am un Motorola Milestone. Ieri mergea foarte bine până să instalez un joc. Am închis telefonul pentru că începuseră toate aplicaţiile să -mi dea eroare. Dar de atunci nu se deschide. Îmi arată logo-ul de la Motorola şi atât. Am scos bateria, l-am băgat la încărcat, i-am scos cardul SD, cartela, dar nimic. Nici cu cablul USB nu-mi recunoaşte telefonul. Am încercat şi "hard reboot"-ul, dar nici ăla nu funcţionează.
În mod normal aş merge cu el la service, dar nu stau bine cu banii. Plus că nu era al meu.

Mulţumesc happy

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Se pare ca, ai luat ceva goaza de "virus" care ti-a distrus soft-ul. Ar fi bine sa poti reseta telefonul, dar daca nu-ti apare meniul, atunci nu prea ai sansa.
Ramane unica metoda: re-softat la un service.

| Akiii explică (pentru Bula):

Da, după cum am spus. Regula cu "Power off + x" nu merge. Va trebui până la urmă să-l duc la un service. Am sperat că mai există vreo metodă pe care n-am încercat-o. Dacă ar fi fost măcar al meu nu făceam tam-tam din asta, dar aşa... xD