| AdrianOpris a întrebat:

Am un Nokia 6 cumpărat din Media Galaxy și din greșeală l-am scăpat și foarte puțin s-au zgâriat ecranul și coltul telefonului
Dacă acesta are protecție ip52 adică protecție anti apă și praf
Și îl duc acum la garanție îl schimbă?
Sau ce trebuie sa fac că să îl schimbe...

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Garantia nu acopera defectiunile din vina ta, doar pe cele de fabricatie. Asa fiind nu ti-l vor schimba si reparatiile se vor face pe cheltuiala ta.

| AdrianOpris explică (pentru Ioandelasal):

Deci daca ecranul e zgâriat să zic așa, el va fi schimbat si cheltuielile vor fii suportate de mine

| Ioandelasal a răspuns (pentru AdrianOpris):

Da, asa este.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Normal ca nu, ca are protectie nu inseamna ca trebuie sa jucam fotbal cu ele

| AdrianOpris explică (pentru RAY):

Înțeleg dar l-am scăpat...

| Mihai1810 a răspuns:

Ce treaba au socurile mecanice (in cazul tau scapatul din care a rezultat zgarietura) cu apa si praful? Daca il duci la garantie nu ti-l va schimba, iar daca vrei sa ti-l repare v-a trebui sa achiti costul reparatiei.