| lucastefan a întrebat:

Am un Nokia e72 si mi se pare ca se aude foarte incet in timpul convorbirilor cu toate ca volumul este la maxim, aveti idee cum as putea remedia aceasta problema?

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Poţi folosi următorul cod :

*3370#
"Se activeaza EFR-ul, emisie la rata intreaga, fapt ce duce la un sunet foarte bun atat la emisie cat si la receptie.
Telefonul se va opri si va reporni cu functia activata. Functia va ramane in memoria telefonului pana la o viitoare tastare a acestui cod.
Cu acest cod imbunatatiti calitatea sunetului, insa bateria se va descarca mai repede."

SURSA : http://ehow-it.blogspot.ro/2012/03/coduri-nokia-samsung.html