| Cristyan21 a întrebat:

Am un Nokia lumia 625 si am instalat Adobe reader pe el si cand am un fisier de vreo 150 mb si cand vreau sa il deschind imi apare loading dar fisier dupa 1-2 min nu se deschide, am pus si alte fisiere cu altele merge dar cu asta nu stiu ce are. ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Pai asta e. Ori il descarci pe PC, il deschizi cu Adobe Acrobat (nu Adobe Reader) si il salvezi inca o data PDF si mai inecrci o data. Ori descarca programul asta gratuit si imparte documentul in mai multe, nu mai mari de 10 MB. De fapt, te poti juca cu dimensiunea, pana gasesti dimensiunea maxima pe care o poti deschide.
http://www.softpedia.com/get/Office-tools/PDF/Free-PDF-Split.shtml

6 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Celelalte fisiere sunt la fel de mari? Pentru ca uneori pe dispozitivele mobile se deschid greu, f.greu sau deloc fisierele pdf de mari dimensiuni.

| Cristyan21 explică (pentru horia2012):

Nu erau la fel de mari

| Cristyan21 explică (pentru horia2012):

Ms acum mergedar in loc de free pdf split asta am folosit unu pdf and merge pentru ca asta cu free pdf split se instala la nesfarsit... poftim funda!

| horia2012 a răspuns (pentru Cristyan21):

Da, e bun si asta, bine ca ai rezolvat. Mersi.

| horia2012 a răspuns (pentru Cristyan21):

Pai asta e. Ori il descarci pe PC, il deschizi cu Adobe Acrobat (nu Adobe Reader) si il salvezi inca o data PDF si mai inecrci o data. Ori descarca programul asta gratuit si imparte documentul in mai multe, nu mai mari de 10 MB. De fapt, te poti juca cu dimensiunea, pana gasesti dimensiunea maxima pe care o poti deschide.
http://www.softpedia.com/get/Office-tools/PDF/Free-PDF-Split.shtml

| Nelu62 a răspuns:

Poate nu e format PDF.